Nerede kalmıştık! Erdoğan: Kanal İstanbul tek başına kentsel dönüşüm projesi

208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşma yapmaya hazırlanırken doğum günü nedeniyle sloganlar atıldı. Erdoğan konuşmasına şöyle başladı:

“Hazırlanan bu sürpriz benim için çok duyguluydu. Çocukluk yıllarıma beni götürmesi ve oradaki birkaç anekdot çok önemliydi. Bu simitti, bu kitaptı, bu suydu. Bunların üçü çocukluk yıllarımın en önemli başlıklarıydı. Sınıfımdaki bir arkadaşımın kitapevi vardı, orada elde ettiğim imkanlarla aldığım ilk eser Hukuk-u İslamiye Kamusuydu. Taksitlerini simit, su satarak ödemiştim. O günden bugüne de bu şekilde geldik. Böyle başlayan bir hayat, şimdi de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki dev kütüphane… Şüphesiz ki kitap bizim için en önemli yol arkadaşı. Her kitap bir alimdir. Onun için kitap saygıdeğerdir. Kitap bizim medeniyetimizde büyük öneme haizdir. Hazırlanan bu kısa da olsa takdim de sizlere, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum”

Erdoğan’ın konuşmasına devam ederken şun ifadelere yer verdi:

Merhamet, sevgi, kardeşlik, dayanışma iklimi olan bu mübarek ayların ne kadar hakkını vererek yaşarsak önümüzdeki meselelerin üstesinden kolayca gelecek gücü de kendimizde bulabiliriz. Çevremizde tek bir garip, gözü yaşlı, kalbi kırık insan varsa ne bu mübarek ayları ne bu mübarek geceleri hakkıyla değerlendirebilmiş olamayız.

DEPREM AÇIKLAMASI

Deprem felaketi kendini bize sürekli hatırlatıyor. Bilim insanları yeni depremler olabileceğini söylüyor. Bu ikazlara hak vermemek mümkün değil. Ülkemizin yapı stoğunun büyük bir bölümü depremlere ve doğal afetlere dayanıksızdır. Yapılan değerlendirmelere göre ilk etapta 6.7 milyon konut dönüştürülmesi gerekiyor. Bütün kaynakları bu işe ayırsak bile bu dönüşüm yıllarca sürer.

En riskli olan yapılardan başlayarak bu süreci yürütmek zorundayız. Hedefimiz her yıl 300 bin konut inşa ederek 5 yılda 1.5 milyon konutu dönüştürmektir. Marmara depreminin ardından 43 bine yakın konutu tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik. Kanal İstanbul’da tek başına diğer işlevlerinin yanında 500 bin konutluk kentsel dönüşüm projesidir.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et