‘Ne tesadüf! 46 sandalye içinde 1 tek İmamoğlu’nun sandalyesinin ayağı çürük’

Necati Doğru "Sandalyeler tapon çıktı. 3 yılda bacağı çürümüş. Kim kakaladı bunları" diyerek tepki gösterdi.

Sözcü yazarı Necati Doğru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine katılan 29 büyükşehir belediye başkanının toplantı halindeyken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağının kırılmasını değerlendirdi.

Necati Doğru “Sandalyeler tapon çıktı. 3 yılda bacağı çürümüş. Kim kakaladı bunları” ifadelerini kullandı.

İşte o yazı

Erdoğan, büyükşehir belediye başkanları ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelmişti. Toplantı devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın oturduğu sandalyenin ayağı kırılmış, İmamoğlu sendelemiş ve düşmüştü. Bunun üzerine salondan, “Ayağı kaydırıldı” şeklinde espriler yapılmıştı.

Sözcü yazarı Doğru, “yazık bu sandalyelere verilen paralara” dediği “Saray’ın sandalyesi tapon çıktı!” başlıklı yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

Hem ucuz olur, hem yaşanmışlık duygusu verir, hem de keseme uygun gelir diye 35 yıl önce İstanbul’da Aksaray’da Horhor Antikacılar Çarşısı’ndan 6 eski sandalye almıştım. Dükkan sahibi, sandalyelerin 55 yıllık olduğunu söylemişti.
35 yıldır bendeler.
Yani 90 yıllıklar.
Sadece 10 yılda bir cilalatıyorum. Taş gibiler. Çok kilolu arkadaşlarım misafirliğe geliyor. Kazasız, belasız uğurluyorum. Bizzat Cumhurbaşkanı’nın kendisi Saray’ın sandalyeleri dahil 650 milyon dolara mal olduğunu açıklamıştı. Hizmete yeni açıldığı sıralarda “sandalyelerin-koltukların-mobilyaların da özenle seçildiği, bir bölümünün dışardan döviz ödenerek getirildiği” yazılmıştı.
Sandalyeler tapon çıktı.
3 yılda bacağı çürümüş.
Kim kakaladı bunları!
Yazık paralara!
Ve ne tesadüf!
29 büyükşehir belediye başkanı, 16 bakan, 1 de Cumhurbaşkanı toplam 46 kişinin oturduğu 46 sandalye içinde 1 tek Ekrem İmamoğlu’nun sandalyesinin ayağı çürük yani kırık.
Bizans oyunu muydu?
Ankara tuzağı mı?
Siyasetçi şakası mı?

1 Yorum

  1. Siyaset iyice ayağa düştü. “Altın çamura da düşse değerinden bir şey kaybetmezmiş”. Yere düşen İmamoğlu değil bu tuzağı hazırlayanlar ne değersiz olduklarını bir kere daha gösterdiler.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Erken seçim çağrısı gelirse davulla zurnayla hay hay deriz”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz erken seçim çağrısı yapmayız ancak erken seçim kararı alınırsa davulla zurnayla hay hay deriz" diye konuştu.

İfadesi bile alınmadı: Kumpasın suç ortağı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Bülent Arınç’ı FETÖ'nün Kozmik Oda kumpasının ortağı olmakla suçladı.

Gece yarısı Meclis’ten geçti… Nur topu gibi üç yeni vergimiz daha oldu

Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan Barış Atay’ı hedef gösterdi: Meczup

Bahçeli'nin danışmanı Metin Özcan, katıldığı bir televizyon programında TİP Genel Başkan Yardımcısı ve seçilmiş milletvekili Barış Atay'a hakaret etti.

Muharrem İnce’den Saray ziyareti açıklaması: Kılıçdaroğlu’nu arayıp, ‘o şeref yoksununu açıklayın’ dedim

Muharrem İnce, Rahmi Turan’ın köşesine taşıdığı ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası hakkında açıklama yaptı.
210,796BeğenenlerBeğen
4,514TakipçilerTakip Et