Nasuh Mahruki AKP’ye öfke kustu: Bunlar insan bile değil! AKUT’u bile engellediler, bu yüzden insanlar öldü

CHP'li belediyelerin bu zor günlerde halka yardım ulaştılmak istemesinin iktidar eliyle engellenmesini Nasuh Mahruki sert dille eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın bağış kampanyasını durdurma kararıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, “Ne zaman ki CHP’li belediyeler Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerden ekonomik olarak etkilenen yoksul vatandaşlarımıza ulaşmaya başladı, siyasi iktidar yasak getirdi. Üstelik bu yasak bizzat bu yasak, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirildi” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları sonrası eski AKUT Başkanı Nasuh Mahruki’den zehir zemberek açıklama geldi. AKUT’tan ayrılık dönemini hatırlatan Mahruki ‘Bunlar insan bile değil’ dedi.

Mahruki’nin o açıklaması;

Bunlar yıllarca ben başındayım diye AKUT’un kurtarmalarını bile engellediler, bu yüzden insanlar öldü. Nasuh gitmezse hiçbir operasyona çıkamayacaksınız, yerleşkelerinizden atılacaksınız dediler, içeriden de yandaş bulunca kendi kurduğum AKUTtan ayrıldım. Bunlar insan bile değil.

 

Son Haberler