Namaz dayatmasına karşı çıktığı için işten atılan doktora şimdi de hakaret soruşturması!

Yalova'da okula giden oğluna dayatılan namaz eğitimine karşı çıktığı için tetikçi "gazete" Akit tarafından hedef gösterilen ve ertesi gün işine son verilen Dr. Abuzer Meral, dün de "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla ifade verdi

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

Yalova’da, okula giden oğluna zorunlu din dersi kapsamında dayatılan uygulamalı namaz eğitimine karşı çıkan Dr. Abuzer Meral’e yönelik baskılar sürüyor. Uygulamalı namaz eğitimine karşı çıktığı için tetikçi ve yandaş “gazete” Akit tarafından hedef gösterilen, ertesi gün de çalıştığı özel sağlık kurumunca işten çıkartılan Dr. Abuzer Meral, dün de ifade vermek üzere karakola çağrıldı.

30 Eylül’de kişisel Facebook sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moodys’e yönelik eleştirilerinin yer aldığı bir haberi paylaşan ve bu habere yorum yazan Dr. Abuzer Meral, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği” gerekçesiyle ifadeye davet edildi. soL’da yer alan habere göre Dr. Abuzer Meral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moodys’e yönelik sözlerini eleştirerek şu yorumu yazmıştı:

Dr. Abuzer Meral’in bu yorumunda “cumhurbaşkanına hakaret” bulan polis, dün Meral’in idadesini aldı.

Dr. Abuzer Meral, polis merkezindeki ifadesinden sonra şunları söyledi:

“Bugün hakkımda bu paylaşımımdan dolayı ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ emniyette ifadem alınarak serbest bırakıldım. Savcılık dava açıp açılmayacağına karar verecek. ‘İslama hakaret’ kapsamındaki paylaşımlarımı suçlamaya delil olarak görmemiş. Dünden bu güne tehdit ve küfür edenleri allahlarına havale ediyorum. Çok ağır hakaret ve tehdit edenlere sürprizim olacak. Destekleyen bu güzel ülkenin güzel ve onurlu insanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüs testi yaptırmak istemeyen kadın böyle direndi!

Yapılan sağlık taraması sonucunda ateşinin yüksek olduğu tespit edildiği için koronavirüs testi yapılmak istenen bir kadın sağlık ekiplerine direndi.

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et