Namaz dayatmasına karşı çıktığı için işten atılan doktora şimdi de hakaret soruşturması!

Yalova'da okula giden oğluna dayatılan namaz eğitimine karşı çıktığı için tetikçi "gazete" Akit tarafından hedef gösterilen ve ertesi gün işine son verilen Dr. Abuzer Meral, dün de "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla ifade verdi

Yalova’da, okula giden oğluna zorunlu din dersi kapsamında dayatılan uygulamalı namaz eğitimine karşı çıkan Dr. Abuzer Meral’e yönelik baskılar sürüyor. Uygulamalı namaz eğitimine karşı çıktığı için tetikçi ve yandaş “gazete” Akit tarafından hedef gösterilen, ertesi gün de çalıştığı özel sağlık kurumunca işten çıkartılan Dr. Abuzer Meral, dün de ifade vermek üzere karakola çağrıldı.

30 Eylül’de kişisel Facebook sayfasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moodys’e yönelik eleştirilerinin yer aldığı bir haberi paylaşan ve bu habere yorum yazan Dr. Abuzer Meral, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği” gerekçesiyle ifadeye davet edildi. soL’da yer alan habere göre Dr. Abuzer Meral, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Moodys’e yönelik sözlerini eleştirerek şu yorumu yazmıştı:

Dr. Abuzer Meral’in bu yorumunda “cumhurbaşkanına hakaret” bulan polis, dün Meral’in idadesini aldı.

Dr. Abuzer Meral, polis merkezindeki ifadesinden sonra şunları söyledi:

“Bugün hakkımda bu paylaşımımdan dolayı ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ emniyette ifadem alınarak serbest bırakıldım. Savcılık dava açıp açılmayacağına karar verecek. ‘İslama hakaret’ kapsamındaki paylaşımlarımı suçlamaya delil olarak görmemiş. Dünden bu güne tehdit ve küfür edenleri allahlarına havale ediyorum. Çok ağır hakaret ve tehdit edenlere sürprizim olacak. Destekleyen bu güzel ülkenin güzel ve onurlu insanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Son Haberler