Nagehan Alçı’nın The Marmara Otel manipülasyonu Didem Arslan Yılmaz’ın İsmail Küçükkaya’dan intikamı mı?

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörü olduğu Türkiye'nin Nabzı programında medya tarihine geçecek bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldı. Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım düellosunun moderatörü İsmail Küçükkaya önce Nagehan Alçı tarafından ardından Didem Arslan Yılmaz tarafından usta bir sinsilikle hedef alındı. Program süresince İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya arasındaki kısa bir görüşme üzerinden "sorular önceden CHP'ye verildi" algısı yaratılmaya çalışıldı.

Halkweb Haber Merkezi

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında Nagehan Alçı büyük bir manipülasyona imza attı.

Alçı, ortak yayın öncesi Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın Taksim’de The Marmara Otel’de gizli bir buluşma gerçekleştirdiği iddiasını ortaya attı.

Bu iddiadan bir saat sonra kendisine yeni bilgi geldiğini söyleyerek İsmail Küçükkaya’nın programın formatına ilişkin Ekrem İmamoğlu ile de Binali Yıldırım ile de görüştüğünü söyledi.

NAGEHAN ALÇI’NIN İDDİALARINA AÇIKLIK GETİRDİĞİ KONUŞMASI: 

Hakkındaki iddialara yanıt vermek için yayına bağlanan İsmail Küçükkaya görüşmenin hem AKP’li yetkililerin hem de CHP’li yetkililerin bilgisi dahilinde olduğunu açıkladı. İmamoğlu’nun danışmanlarıyla görüştüğünü, İmamoğlu ile de iki dakikalık bir görüşmesi olduğunu söyledi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN PROGRAMA İLK BAĞLANTIDA YAPTIĞI AÇIKLAMA

Bu görüşmelerin öncesinde Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş’la da önce telefonla ardından yüz yüze görüştüğünü söyleyen Küçükkaya, ardından Binali Yıldırım’la formata ilişkin iki kez telefon görüşmesi yaptığını aktardı.

Tüm bu açıklamalara rağmen canlı yayın düellosunu ilk kez gündeme getiren ancak siyasilerin isteğiyle önce Uğur Dündar ardından İsmail Küçükkaya isminde mutabakata varılması üzerine geri plan itilen Didem Arslan Yılmaz kendisine yakışmayan bir algı operasyonunun düğmesine bastı.

Saray’dan İsmail Küçükkaya çıkışı: Program sonrası konuştuk ‘Binali Bey daha iyiydi’ dedi

Küçükkaya açıklama yaparken araya giren Nagehan Alçı Ekrem İmamoğlu Suriyeli mülteciler sorusuna çok iyi bir yanıt verdi. Suriyeli mültecilerle ilgili soru soracağını önceden ilettin mi?” diye sordu.

Küçükkaya bu suçlamayı kesin bir dille reddetti.

EKREM İMAMOĞLU’NUN ORTAK YAYINDA SURİYELİ MÜLTECİ SORUSUNA VERDİĞİ CEVAP: 

İsmail Küçükkaya açıklama yaparken Nagehan Alçı’nın “Didem Arslan Yılmaz’ın hakkının yenildiğini düşünüyor musun? Moderatörlük teklifini neden bu şekilde kabul ettin? Didem Arslan Yılmaz’la birlikte modere etmeyi önerdin mi?” sorusunu sorması üzerine Didem Arslan Yılmaz defalarca müdahale etti.

Didem Arslan Yılmaz İsmail Küçükkaya’nın bu soruyu yanıtlamasına izin vermedi.

İŞTE O ANLAR: 

İsmail Küçükkaya’nın ardından Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş yayına bağlandı. Sertbaş, İsmail Küçükkaya’nın kendisini aramadığını İmamoğlu ile görüştüğünü duyduktan sonra kendisinin Küçükkaya’yı aradığını söyledi.

Konukların “İsmail Küçükkaya yalan mı söylüyor demek istiyorsunuz” sorularını yöneltmesi üzerine Ömer Sertbaş “Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Ancak Binali Yıldırım’ın İsmail Küçükkaya’ya söylediği “Sana güveniyorum, ayrıntılarla uğraşmayalım” sözlerini de yalanlamadı.

Daha sonra verilen reklam arasının ardından Didem Arslan Yılmaz ve Nagehan Alçı tarafından “İsmail Küçükkaya, program öncesi İmamoğlu ile görüşerek soruları verdi” algısı oluşturulmaya başlandı.

Stüdyoda kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

İŞTE O ANLAR: 

Tartışmanın Didem Arslan Yılmaz tarafından uzatılmak istenmesinin ardından konuklardan Küçükkaya’yı tekrar yayına bağlama talebi geldi.

Küçükkaya tekrar yayına bağlandı.

Didem Arslan Yılmaz, Küçükkaya’ya “Ömer Sertbaş’ın açıklamalarıyla senin açıklamaların neden çelişiyor” sorusunu yöneltti.

Küçükkaya bu soruya “Ne yapılmak istediğini anlıyorum ama ben bu işlerin içine girmem” yanıtını verdi.

İŞTE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN YAYINA İKİNCİ BAĞLANIŞINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA: 

Didem Arslan Yılmaz’ın programın iki saatlik diliminde Nagehan Alçı’nın da yardımıyla “Küçükkaya Ekrem İmamoğlu’na soruları önceden verdi” algısı oluşturmaya yönelik çabaları deneyimli gazeteci Cüneyt Akman’ın da gözünden kaçmadı.

Cüneyt Akman program sırasında Didem Arslan Yılmaz’ın bu tutumunu eleştirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akman şunları söyledi:

Türkiye’nin Nabzı’na denk geldim yarım saat kadar seyrettim ve beni ciddi olarak rahatsiz etti. @KucukkayaIsmail derdini anlatmaya çalışırken sözü kesildi reklama gidildi. Dönüşte İsmail K. yok ekranda! B. Yıldırım’ın danışmanı bağlandı ve itham etti. Çok tuhaf bir program seyri

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

Nadira Kadirova’nın ölümünde gözlerden kaçan detay! ‘O odada ne işi vardı?

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği öne sürülen Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin yeni bir tanık ortaya çıktı.

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türk Ordusu’yla Suriye Ordusu karşı karşıya!

Suriye haber ajansı, Suriye ordusunun, ülkenin kuzeyinde Türkiye'nin düzenlediği harekata karşı koymaya gittiğini açıkladı.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.