Nagehan Alçı’nın The Marmara Otel manipülasyonu Didem Arslan Yılmaz’ın İsmail Küçükkaya’dan intikamı mı?

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörü olduğu Türkiye'nin Nabzı programında medya tarihine geçecek bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldı. Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım düellosunun moderatörü İsmail Küçükkaya önce Nagehan Alçı tarafından ardından Didem Arslan Yılmaz tarafından usta bir sinsilikle hedef alındı. Program süresince İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya arasındaki kısa bir görüşme üzerinden "sorular önceden CHP'ye verildi" algısı yaratılmaya çalışıldı.

Halkweb Haber Merkezi

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında Nagehan Alçı büyük bir manipülasyona imza attı.

Alçı, ortak yayın öncesi Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın Taksim’de The Marmara Otel’de gizli bir buluşma gerçekleştirdiği iddiasını ortaya attı.

Bu iddiadan bir saat sonra kendisine yeni bilgi geldiğini söyleyerek İsmail Küçükkaya’nın programın formatına ilişkin Ekrem İmamoğlu ile de Binali Yıldırım ile de görüştüğünü söyledi.

NAGEHAN ALÇI’NIN İDDİALARINA AÇIKLIK GETİRDİĞİ KONUŞMASI: 

Hakkındaki iddialara yanıt vermek için yayına bağlanan İsmail Küçükkaya görüşmenin hem AKP’li yetkililerin hem de CHP’li yetkililerin bilgisi dahilinde olduğunu açıkladı. İmamoğlu’nun danışmanlarıyla görüştüğünü, İmamoğlu ile de iki dakikalık bir görüşmesi olduğunu söyledi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN PROGRAMA İLK BAĞLANTIDA YAPTIĞI AÇIKLAMA

Bu görüşmelerin öncesinde Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş’la da önce telefonla ardından yüz yüze görüştüğünü söyleyen Küçükkaya, ardından Binali Yıldırım’la formata ilişkin iki kez telefon görüşmesi yaptığını aktardı.

Tüm bu açıklamalara rağmen canlı yayın düellosunu ilk kez gündeme getiren ancak siyasilerin isteğiyle önce Uğur Dündar ardından İsmail Küçükkaya isminde mutabakata varılması üzerine geri plan itilen Didem Arslan Yılmaz kendisine yakışmayan bir algı operasyonunun düğmesine bastı.

Saray’dan İsmail Küçükkaya çıkışı: Program sonrası konuştuk ‘Binali Bey daha iyiydi’ dedi

Küçükkaya açıklama yaparken araya giren Nagehan Alçı Ekrem İmamoğlu Suriyeli mülteciler sorusuna çok iyi bir yanıt verdi. Suriyeli mültecilerle ilgili soru soracağını önceden ilettin mi?” diye sordu.

Küçükkaya bu suçlamayı kesin bir dille reddetti.

EKREM İMAMOĞLU’NUN ORTAK YAYINDA SURİYELİ MÜLTECİ SORUSUNA VERDİĞİ CEVAP: 

İsmail Küçükkaya açıklama yaparken Nagehan Alçı’nın “Didem Arslan Yılmaz’ın hakkının yenildiğini düşünüyor musun? Moderatörlük teklifini neden bu şekilde kabul ettin? Didem Arslan Yılmaz’la birlikte modere etmeyi önerdin mi?” sorusunu sorması üzerine Didem Arslan Yılmaz defalarca müdahale etti.

Didem Arslan Yılmaz İsmail Küçükkaya’nın bu soruyu yanıtlamasına izin vermedi.

İŞTE O ANLAR: 

İsmail Küçükkaya’nın ardından Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş yayına bağlandı. Sertbaş, İsmail Küçükkaya’nın kendisini aramadığını İmamoğlu ile görüştüğünü duyduktan sonra kendisinin Küçükkaya’yı aradığını söyledi.

Konukların “İsmail Küçükkaya yalan mı söylüyor demek istiyorsunuz” sorularını yöneltmesi üzerine Ömer Sertbaş “Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Ancak Binali Yıldırım’ın İsmail Küçükkaya’ya söylediği “Sana güveniyorum, ayrıntılarla uğraşmayalım” sözlerini de yalanlamadı.

Daha sonra verilen reklam arasının ardından Didem Arslan Yılmaz ve Nagehan Alçı tarafından “İsmail Küçükkaya, program öncesi İmamoğlu ile görüşerek soruları verdi” algısı oluşturulmaya başlandı.

Stüdyoda kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

İŞTE O ANLAR: 

Tartışmanın Didem Arslan Yılmaz tarafından uzatılmak istenmesinin ardından konuklardan Küçükkaya’yı tekrar yayına bağlama talebi geldi.

Küçükkaya tekrar yayına bağlandı.

Didem Arslan Yılmaz, Küçükkaya’ya “Ömer Sertbaş’ın açıklamalarıyla senin açıklamaların neden çelişiyor” sorusunu yöneltti.

Küçükkaya bu soruya “Ne yapılmak istediğini anlıyorum ama ben bu işlerin içine girmem” yanıtını verdi.

İŞTE İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN YAYINA İKİNCİ BAĞLANIŞINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA: 

Didem Arslan Yılmaz’ın programın iki saatlik diliminde Nagehan Alçı’nın da yardımıyla “Küçükkaya Ekrem İmamoğlu’na soruları önceden verdi” algısı oluşturmaya yönelik çabaları deneyimli gazeteci Cüneyt Akman’ın da gözünden kaçmadı.

Cüneyt Akman program sırasında Didem Arslan Yılmaz’ın bu tutumunu eleştirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akman şunları söyledi:

Türkiye’nin Nabzı’na denk geldim yarım saat kadar seyrettim ve beni ciddi olarak rahatsiz etti. @KucukkayaIsmail derdini anlatmaya çalışırken sözü kesildi reklama gidildi. Dönüşte İsmail K. yok ekranda! B. Yıldırım’ın danışmanı bağlandı ve itham etti. Çok tuhaf bir program seyri

Acı haber gece yarısı geldi… İdlib’te iki şehit daha!

Piyade Uzman Çavuş Soner Enes Baykuş ve Uzman Onbaşı Şükrü Elibol Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybetti.

“Kılıçdaroğlu HDP’yi istedi belgesi var” deyince canlı yayına bağlanan Bülent Tezcan gerçeği açıkladı, Perinçek’in gıkı çıkmadı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ittifakta HDP olmazsa olmaz' dediğini öne sürdü. Perinçek iddiası için "elimde belgesi var" dedi ancak yine gösteremedi. Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerini yürüten o dönemki CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yayına bağlanarak Perinçek'in yalanını deşifre etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gökçek şoku: Beyaz TV de ‘montaj değil’ dedi

AKP’li Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de canlı yayında büyük bir “gaf”a imza atıldı.

Sağlık Bakanı Koca: İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı.

Yandaş kalem Erdoğan’dan muhalif haberlere ceza kesmesini istedi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü dönüşü uçaktaki gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazeteci, “Türkiye’de özellikle muhalefet kaynaklı en az günde birkaç yalan haber üretiliyor. Bununla mücadelede herhangi bir yasal düzenleme yoluna gidilmesini önerir misiniz?” sorusuyla, Erdoğan’ın muhalif medyanın haberlerine ceza vermesini istedi.
209,104BeğenenlerBeğen
5,039TakipçilerTakip Et