Salı / 4 Ağustos 2020

Nagehan Alçı kankasına kavuştu

Sözde gazeteci Nagehan Alçı, Türk Ordusuna yıllarca birlikte iftira attıkları Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliyesinden büyük memnuniyet duydu. Alçı, 'Sırada Kavala ve Türköne var' dedi.

206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et

Sözde gazeteci Nagehan Alçı yine şaşırtmadı. Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyelerinin çok doğru karar olduğunu yazdı.

Nazlı Ilıcak’la yıllarca Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını canhıraş savunan Nagehan Alçı arkadaşlarının tahliyesini büyük bir coşkuyla kutladı. Alçı bugünkü Habertürk’teki yazısında, “Altan ve Ilıcak kararı çok doğru, sırada Osman Kavala olsa” başlığını kullandı.

Ahmet Altan’a “edebiyat virtüözü” tanımını yapan Alçı şunları söyledi:

“… Önce 3 yıldır annelerini bekleyen Aslı ve Mehmet Ali’yi aradım. Heyecanlarını paylaştım. (…) Bu tahliyeler sayesinde Türkiye kazandı. Kararlarda en büyük faktörün yargı paketinin yarattığı atmosfer olduğunu düşünüyorum. Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi’nin özgürlükçü tavır yönünde ısrar etmesini ayakta alkışlıyorum. Bu konuda doğru yerde duran hem Yargıtay hem de Anayasa Mahkemesi üyelerini tebrik ediyorum.

(…) Kamuoyu baskısı olmasa bu tahliye kararları çok daha önce çıkabilirdi. Hatta öyle bir atmosfer yarattılar ki Altan ve Ilıcak’ın cezaevinde olduklarını hatırlatmak bile başlı başına lince uğramak için bir sebep haline geldi.

(…) Bundan sonra sırada Osman Kavala ve Mümtaz’er Türköne var. (…) Osman Kavala’nın da bunca zamandır tutuklu olması bir hukuk garabeti.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 

Muharrem İnce: ‘Çok talep alıyorum’

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını...

Erdoğan tartışmaya açmıştı: Yüzde 58,9 parlamenter sistem istiyor

Avrasya Araştırma'nın yaptığı son ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 58'i "Parlamenter Sistem'e dönelim" dedi. Genel Başkanların beğeni anketinde ise "Erdoğan'ı beğeniyorum" diyenlerin oranı 37,8'de kaldı. Başkanlık sistemine karşın parlamenter sistemi tercih edenler ise yüzde 58,9.
206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et