Pazartesi / 3 Ağustos 2020

Nagehan Alçı: Ekrem İmamoğlu’nun İBB meclis toplantısına katılmama nedeni…

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun pazartesi günü gerçekleştirilen belediye meclis toplantısına katılmamasının sebebini yazdı.

206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun pazartesi günü gerçekleştirilen belediye meclis toplantısına katılmamasının sebebini yazdı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun ile konu hakkında görüştüğünü ifade eden Alçı, Ekrem İmamoğlu’nun grip olduğu için toplantıya katılamadığını aktardı.

Nagehan Alçı’nın yazısından ilgili kısım şöyle;

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun pazartesi günü aylık yapılan İBB Meclisi’ne gelmemesi birtakım spekülasyonlar doğurdu.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, İmamoğlu’nun tartışmalardan uzak durmak, CHP’ye yöneltilecek eleştirilere cevap vermemek için belediye meclis toplantısına katılmadığını ve bundan sonra da meclisi yönetmeyeceğini ileri sürdü. CHP içinde bundan rahatsızlık duyulduğunu iddia etti.

Ben de bu yazıyı okuyunca iddiaların doğru olup olmadığını sormak için İmamoğlu’nun Başdanışmanı Murat Ongun’u aradım.

Ongun, bu söylentilerin külliyen yanlış olduğunu söyleyerek girdi söze. Haziran seçimlerinden beri bu yapılan 8. Toplantı olmuş, bunların 2-3 tanesine Göksel Gümüşdağ başkanlık etmiş, İmamoğlu 5 ya da 6’sına katılmış.

Dünküne neden katılmadığına gelince… Ongun’dan aldığım bilgi Ekrem Bey’in grip olduğu için pazartesi evde dinlendiği… Yani bütün programlarını iptal etmek durumunda kaldığı.

“Korona yüzünden dünya alarmda, bu aralar grip çok riskli, nasıl oldu Sayın İmamoğlu?” deyince gülerek, “O nedenle çok duyurmak istemedik. Başkan gayet iyi, hafif bir grip geçirdi, hatta grip bile değil, nezle diyelim, bugün zaten işinin başına döndü” cevabını aldım.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 

Muharrem İnce: ‘Çok talep alıyorum’

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını...

Erdoğan tartışmaya açmıştı: Yüzde 58,9 parlamenter sistem istiyor

Avrasya Araştırma'nın yaptığı son ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 58'i "Parlamenter Sistem'e dönelim" dedi. Genel Başkanların beğeni anketinde ise "Erdoğan'ı beğeniyorum" diyenlerin oranı 37,8'de kaldı. Başkanlık sistemine karşın parlamenter sistemi tercih edenler ise yüzde 58,9.

Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu kavgasında masaya yumruğunu vurdu

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dört yardımcısının Parti Meclisi’ne (PM) seçilemediği kurultayla ilgili tartışmaların geride kalmasını istiyor.
206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et