‘Nadira’nın günlüğü nerede, hangi silahla vuruldu, neden şarjör ayrıydı?’

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde yaşanan şüpheli intihar vakası gündemden düşmüyor. İntihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın hayatını kaybetmeden önce “Konuşursam yer yerinden oynar” dediği iddia edildi.

Nadira Kadirova’nın ailesi Birgün’e konuştu. Aile “Evdeki kimseden swab örneği (ateşli silah artığı/eldeki kan ve barut izi) alınmadı. Odasına sokmadılar, eşyalarını onlar verdi. Hep günlük tuttu. Son dönem günlüğü yok. Abisi teşhiste göğsünde kurşunun girdiği yerde siyah barut lekesi göremediğini söyledi. Oysa silahın dayandığı yerde yanık izi ve siyah bir leke olur” iddiasında bulundu.

Abi Muhammed Kadirova, teşhis sırasında kardeşinin göğsünde yanık izi olmadığını söyledi. Aile, emniyetten “Şarjör ve silah ayrıydı” bilgisini aldığını belirtti. Aileye “Silahın Belçika yapımı 14’lü olduğunu ve şarjör ile ayrı bulunduğu” söyledi. Hiçbir Belçika yapımı 14’lü’nün “Mermi namluya sürülse bile” şarjör olmadan çalışmadığı belirtiliyor.

Savcılık, AKP’li Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Kadirova’yı fuhuşla suçladı

Aile, bu detayın araştırılmasının ardından emniyetin ağız değiştirdiğini iddia etti. Aile, emniyetin daha sonra kendilerine silahın “Baretta” olduğunu söylediğini aktardı. Habere göre Baretta’nın da bir yere dayandığında çalışıp ateş alması mümkün değil: “Yani şarjörü takılı olmayan 14’lü de. bir yere dayanıp ateş edilen Baretta da işlevsiz.”

Aile, Kadirova’nın tek mermiyi şarjöre takmasının imkansız olduğuna dikkat çekti: “Özbekistan’da polis bile silah taşımaz. Genç bir kadının bilgi sahibi olması, tek bir mermiyi şarjöre yerleştirebilmesi bize çok mantıklı gelmiyor.”

Çalışma arkadaşının aileşd aktardıkları ise şöyle: “Günlerdir ağlıyordu. ‘Konuşursam yer yerinden oynar, bu evi de kendimi de yakarım’ dedi”.

Ailesi, Kadirova’nın düzenli bir şekilde günlük tuttuğunu, çalıştığı evde eşyalarını toplamaya gittiklerinde son döneme ait günlüğünü bulamadıklarına da dikkat çekti.

Son Haberler