Mütercimler: İran çökerse, Türkiye’nin 30 dakikalık ömrü var

208,712BeğenenlerBeğen
7,633TakipçilerTakip Et

Mütercimler’in sosyal medyadaki açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Dünya sıkışmış durumda. Bölge bu kadar hassasken, Türkiye üzerinde Trump’ın tehditleri, yardımcılarının tehditleri gibi sürekli tehdit geliyor. Bu anlaşılabilir bir şey. 1919’un 100. yılı 2019. Arkası Sevr’in yüzüncü yılı. Yırtıp atmışsın. İçeride siyasal iktidar hatalar yapar, dışarısı siyasal iktidarın tepesine basıyor. İçeride bir süre sonra, ‘Allah kahretsin, ne olacaksa artık olsun’ denilecek.

İran’da kadınlar başlarını açıp tepki koyuyor. Müthiş. 15 yıl önce İran’da böyle bir tepki aklınızın ucundan geçebilir miydi?

79 sonrası itibariyle ABD’nin İran’da iç savaş çıkartma ve parçalatma projesi var. Türkiye’de bu 1820’den beri var. Bugünkü meselelerin arkasında ABD var. Bölgede korunması gereken bir İsrail var. Yaşatmak, korumak ve sınırlarını büyütmek için ne yapmak zorundalar?

Ankara’nın karar vericileri bunları bilmiyor mu, biliyor. Önlemlerinizi alın. Bütün istihbarat sizin önünüzde. Çatı çökerse hepimiz altında kalacağız.

İran’da darbe olasılığı her geçen daha da artıyor. Türkiye’de darbe olmaz. ABD istemediği sürece Türkiye’de askeri darbe yapılamaz. Çünkü İran gibi değil. Türkiye anında ambargoyu yer. Altından kalkılamaz. İran’ın durumu farklı. Dayanma gücü farklı. Üzerinde bir ambargo var ve kötü sarsılıyor. Darbe olur mu, olur.

İran’da ana sorun rejimin değiştirilmesi. İran petrollerinin üzerine kolay kolay oturamazlar. Ne Irak, ne Venezuela ne Libya, İran.

İran parçalanırsa Türkiye’nin bütünlüklü kalma şansı yüzde üzerinden sıfır. Türkiye, İran’ın parçalatılması projelerinin karşısında durmalıdır. Rejim değişikliği ise, Türkiye’nin burnunu sokacağı bir şey olmamalı. Parçalatılması ve rejim değişikliği farklı bir şey.”

Bakan Koca açıkladı: Son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti, toplam sayı 725’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte tespit edilen corona virüsü vakaları ve yaşanan can kayıplarıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Dünya normale ne zaman dönecek? ABD’li doktordan umutsuz açıklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüs mücadelesinin başındaki isim Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, çarpıcı açıklamalarda bulundu

İstanbul’da yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere yenileri eklendi

CHP’den “infaz” düzenlemesine muhalefet şerhi: Muhalifleri sindirme aygıtı!

CHP infaz teklifine yazdığı muhalefet şerhinde, “Sosyal medyada muhalif görüş açıklayanlar ya da iktidarın uygulamalarını, AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına eleştirel yorum yapanlara sıklıkla açılan soruşturma ve davalar neticesinde verilen cezaların büyük bir kısmı artık cezaevlerinde geçirilecek” denildi.
208,712BeğenenlerBeğen
7,633TakipçilerTakip Et