Cuma / 3 Temmuz 2020

Mustafa Sarıgül sessizliğini bozdu: ‘Erken seçim’ açıklaması

Mustafa Sarıgül uzun süreden sonra açıklamalarda bulundu. Mustafa Sarıgül, "Referandumdan sonra sonuç ‘Evet' de olsa, ‘Hayır' da olsa yerel seçimlerin öne çekileceği kanısındayım" ifadelerini kullandı.

207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

İstanbul’un Şişli ilçesinin eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül, önümüzdeki hafta seçmenin önüne gelecek olan ‘başkanlık referandumu’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözcü gazetesinden Hande Zeyrek’e konuşan Mustafa Sarıgül, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Sivas gibi şehirlerde referandum çalışması yürüttüğünü anlattı. Önümüzdeki hafta Düzce, Diyarbakır ve Şırnak’a gideceğini aktaran Sarıgül, “idip de partililere konuşayım mantığını doğru bulmuyorum. Bire bir gidip dolaştım, esnafla beraber oldum. Özellikle referandumda ‘Evet’ verecek olan bölgeleri çok dolaştım. Diğeri işin kolayı oluyor. Partililer bir salonda toplansın, git konuş doğru mantık değil. Bir şey de kazandırmaz” ifadelerini kullandı.

“AKP’LİLERDEN ‘HAYIR’A YÖNELEN ÇOK YURTTAŞIMIZA ULAŞTIM”

Referandumun sonucunu AKP ve MHP seçmeninin belirleyeceğini savunan Mustafa Sarıgül, MHP seçmeninin büyük kısmının “hayır” diyeceğini anlattı, “Ben vicdani olarak çok rahatım çünkü ‘Evet’ oyu verecek olan çok yurttaşımıza ulaştım. AKP seçmeni içinde de ‘Hayır’a yönelen insan çok. İkna edilmeleri gerekiyor. Biz de neden ‘Hayır’ oyu vermesi gerektiğini anlatıyoruz” diye konuştu.

“OKULLAR, ADLİYELER, CAMİLER KAMPANYALARIN İÇİNE DAHİL EDİLİYOR”

‘Hayır’ kampanyası yapanlar üzerindeki baskıdan bahseden Mustafa Sarıgül, “Okullarımız, adliyelerimiz, camilerimiz kampanyaların içine dahil ediliyor. Bunlar doğru değil. Bakın belediye başkanlığım döneminde sayısız okul yaptım. Sayısız ibadet yerlerine, camiye, cemevine, sinagoga yardımda bulundum. Ama hiçbir seçimde ne kendim ne de partim için destek istemedim. Onları asla ve asla siyaset malzemesi olarak kullanmadım” diye konuştu.

‘ERKEN SEÇİM’ AÇIKLAMASI

Mustafa Sarıgül, “Referandumdan sonra erken seçim olur deniyor. Siz ne diyorsunuz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“. Bir kere parti içindeki belediye başkanları 15 yıllık süreci doldurdu. Bazı belediye başkanlarından memnun olmadıklarını hissediyorum.”

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.

Öztrak: ‘Çoklu baro’ projesi; avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, çoklu baro' teklifinin "Avukatlara partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesi' olduğunu söyledi. Öztrak baro başkanlarının Meclis kapısında bekletilmesine ise "Bu utanç, sadece ucube saray hükümetine ait değildir, sarayın vesayeti altına girmeyi tercih eden buna destek veren iktidar ve koalisyon ortakları da bu utanca ortaktır" sözleri ile tepki gösterdi.

Meral Akşener’den ‘erken seçim tarihi’ yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sözcü TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Ankara’da baro başkanlarına polis müdahalesi: Milletvekilleri darp edildi

Çoklu baro görüşmeleri ikinci gününde devam ediyor. Baro başkanlarının Meclis bahçesindeki bekleyişini haber yapan Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş'ın gözaltına alınmasına tepki gösteren milletvekilleri darp edildi.

Erdoğan’dan Sakarya’daki patlamaya ilişkin ilk açıklama

Sakarya'daki hava fişek fabrikasındaki patlama sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi.
207,060BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et