Mustafa Hoş perde arkasını anlattı… Burhan Kuzu’ya soruşturmayı Erdoğan’ın damadı mı istedi?

208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti’nin tahliye edilmesinde hakimlere baskı yaptığı iddia edilen TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ortaya çıkmıştı.

CİNAYETLER ZİNCİRİ

Gazeteci yazar Mustafa Hoş Burhan Kuzu’ya açılan soruşturmayla tekrar ülke gündemine giren İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti’nin Türkiye’de işlediği ve azmettiricisi olduğu cinayetler zincirini tane tane anlattı.

Hoş, Burhan Kuzu- Zindaşti olayının üzerine gidilmesi halinde çok daha derin ilişkilerin ortaya çıkacağını öne sürdü.

Programda Zindaşti’nin karıştığı ve azmettiricisi olduğu cinayetler zincirini anlatan Hoş, son anlara doğru çok kritik bir bilgi verdi.

Burhan Kuzu ve İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti

BURHAN KUZU’YU İPE GÖTÜREN OLAY

Hoş’un iddiasına göre Burhan Kuzu hakkındaki soruşturma açılmasının önünü açan olay 2019’un Kasım ayında İranlı Mesut Mevlevi’nin Şişli’de suikast sonucu öldürülmesi oldu. Emniyet’in araştırmaları sonucu bu cinayette de Zindaşti’nin parmağı bulunuyor.

2019’un Aralık ayında Mesut Mevlevi suikastini gerçekleştiren kişiyle Zindaşti’nin azmettiricisi olduğu Avukat Kudbettin Kaya cinayetini işleyen kişinin DNA’larının örtüştüğü ortaya çıkmıştı.

Avukat Kudbettin Kaya cinayetinin azmettiricisinin Zindaşti olduğu biliniyor.

Bu olayla birlikte Burhan Kuzu’nun hakimlere yaptığı baskı iddiasıyla serbest kalan ve kayıplara karışan Zindaşti’ye yönelik son suçlama Mesut Mevlevi’nin ölüm emrini vermek.

Savcılık bu iki dosyayı birleştirme kararı aldı.

KİM BU MESUT MEVLEVİ? 

Peki Burhan Kuzu’yu ipe götüren bu adli vaka mı?  

Gazeteci Mustafa Hoş, Mesut Mevlevi suikastinin ve Burhan Kuzu’ya soruşturma açılmasının perde arkasını tane tane anlattı.

Mesut Mevlevi, İran rejimine muhalif bir isim aynı zamanda yapay zeka ve İnsansız Hava Aracı (İHA) uzmanı…

Peki Mesut Mevlevi’nin Türkiye’yle ilgisi ne? 

Hoş, suikastten önce verdiği son röpörtajda Mevlevi’nin Türkiye’de olma sebebini açıkladığını aktardı.

İranlı Mesut Mevlevi

Mevlevi, röpörtajda İstanbul Teknik Üniversitesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın İnsansız Hava Aracı şirketiyle ortak çalışma yaptığını söylüyor.

“SUİKAST SAVUNMA SANAYİSİNE DARBE”

‘Türkiye’nin savunma sanayisine darbe vuran bir suikast’ diyen Mustafa Hoş şu yorumu yaptı:

“Zindaşti Saray’dan gelen bir telefonla (Burhan Kuzu) serbest bırakılıyor. Zindaşti’nin öldürülme emrini verdiği Mevlevi Saray’ın damadının şirketinde çalışıyor. Ve o yüzden Özel Soruşturma Bürosu’nda Burhan Kuzu sorgulanıyor. Çünkü Türkiye, daha doğrusu Selçuk Bayraktar neyi kaybettiğini biliyor bence”

Mustafa Hoş, bu yorumunun ardından gelen “Burhan Kuzu burada oyun kurucu mu yoksa figüran mı?” sorusuna ise “Oyun kurucu olmadığı ortada çünkü Saray’a tosladı” yanıtını verdi.

İŞTE BİR NEFESTE İZLEYECEĞİNİZ BURHAN KUZU-ZİNDAŞTİ İLİŞKİSİNİN PERDE ARKASI: 

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,731BeğenenlerBeğen
7,626TakipçilerTakip Et