Perşembe / 2 Temmuz 2020

Mustafa Çalışkan’ın İstanbul’dan merkeze alınması ne anlama geliyor? Adil Serdar Saçan yorumladı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski Müdürü Adil Serdar Saçan, Atakan Sönmez'le Satır Arası programında çarpıcı açıklamalar yaptı.

207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

İstanbul emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın Emniyet Genel Müdür Yardımcısı yapılmasının İstanbul-Ankara çekişmesinden kaynaklanmış olabileceğini ve ‘tenzil-i rütbe’ sayılacağını belirten Saçan, “Ama bu işler nöbet işidir. İstanbul’da 5 yıl görev yaptı, bence başarılı da oldu. 15 Temmuz’un ardından bence teşkilatı iyi toparladı. Yeni gelen arkadaşımız da FETÖ konusunda mücadele etmiş bir arkadaşımız, hayırlı olsun” dedi.

Türkiye’de uzun süreli tek parti iktidarları döneminde emniyet bürokrasisi ile siyaset arasındaki sınırın aşılabildiğini belirten Saçan, Emniyet mensuplarının Süleyman Soylu’ya olan bağlılıklarının şahsına duyulan bir bağlılık olduğunu düşündüğünü söyledi.

GENÇLİK KOLLARINI SİLAHLANDIRIP BEKÇİ YAPARSANIZ…

Bekçilik sisteminin geri gelmesinde bir sakınca görmediğini belirten ve “Mahallemde gece yarısı bekçi düdük çalsa ben memnun olurum. Ama bir partinin gençlik kolları silahlandırılıp bekçi yapılırsa bu sorun olur. Eleştiriler bu yönde” dedi.

SİYASET VE YOLSUZLUK

“Siyasetin yolsuzluğa bulaştığı ülkelerde yolsuzluk operasyonu olmaz” diyen Adil Serdar Saçan, “Türkiye’de siyasal sistem yolsuzluğa yol açıyor. Düzen böyle bir düzen. Türkiye’de örgütlü her yapının yüzde 90-94’inde yolsuzluk ve hırsızlık vardır. Onun için namuslu vatandaş siyaset yapamıyor, bir yerlerde yöneticilik yapamıyor. Namuslu olanları tenzih ederim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Atatürk için “İngiliz ajanı” diyen Jandarma Astsubay Rafi Ceran’a tepki yağdı!

Sosyal medya platformu Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı hesabın paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' demesine tepki yağdı. Rafi Ceran, yorumlarında Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyledi. Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.
207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et