“Müslüman öldürmek istiyorum” dedi ve bıçakladı

İngiltere'nin başkenti Londra’da bir tren istasyonunda "Müslüman öldürmek istiyorum" diye bağıran saldırgan, bir kişiyi bıçakla yaraladı.

Forest Hill istasyonunda gerçekleşen olayda, platforma giren saldırganın, bir yolcuyu yüzünden ve göğsünden bıçakladığı bildirildi.

İngiliz polisi olayla ilgili 38 yaşında bir erkeğin gözaltına alındığını açıklarken, basında yer alan görgü tanığı ifadelerinde saldırganın “Müslüman öldürmek istiyorum”, “Suriye’ye geri dön” ve “Müslümanlar? hepsini öldür” diye bağırdığı aktarıldı.

Görgü tanıkları saldırganın siyah olduğunu ve saldırıdan önce bıçakla başörtülü bir yolcuyu da tehdit ettiğini anlattı. Polis, başından ve göğsünden yaralanan 40 yaşlarında bir erkeğin ambulansla hastaneye kaldırıldığını doğrularken, saldırganın ve kurbanın kimlik bilgileriyle ilgili bilgi vermedi. İngiltere’de Müslümanlara yönelik saldırıları izleyen hükümet destekli ‘Tell Mama’ adlı kuruluş geçen ay yayımladığı raporda son 3.5 yılda 100’den fazla cami ve İslami kuruluşun Müslüman karşıtı saldırıların hedefi olduğunu açıklamıştı.

Son Haberler