Murat Kaplan’ın ilk kitabı: Bir adanmışlık öyküsü

Siyah Beyaz Yayınevi ve Romans Kitap Genel Yayın Yönetmeni Murat Kaplan uzun yıllar üzerinde çalıştığı ilk kitabı "Bir adanmışlık öyküsü CHE" kitabını yayınladı. 

Siyah Beyaz Yayınevi ve Romans Kitap Genel Yayın Yönetmeni Murat Kaplan uzun yıllar üzerinde çalıştığı ilk kitabı “Bir adanmışlık öyküsü CHE” kitabını yayınladı.

Kaplan, Küba Devrimi’nin efsane ismi Che Guevara’nın bilinmeyenlerini, devrimci mücadeledeki fedakarlıklarını hemen hemen her şeyi uzun yıllar araştırdı ve kitap haline getirdi.

İlk baskısı 10 bin olan kitap Romans Kitap tarafından piyasaya sürüldü.

Kitap hakkında: 

Siyasetçi, doktor, devrimci…

Ernesto Che Guevara kimdir?

İşte Ernesto Che Guevara biyografisi…

Dünya onu “Che” olarak tanıdı. Oysa bu bir isim bile değil, Kübalı yoldaşlarının ona takılmak için kullandıkları bir seslenişti. Ernesto Guevara, tüm Arjantinliler gibi “dost” anlamına gelen “che” seslenişini sık sık kullanırdı. Çocukluğundan ölümüne “Che” belki de modern çağın, hepimizin hayatında var olmayı sürdüren, en canlı tarihsel karakteri haline geldi. Ben de bu topraklarda doğan, büyüyen bir insan olarak bu önemli karakteri yıllarca okudum, araştırdım ve yeni kuşaklara bu kitabı bir miras olarak bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

6 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki çocuk intihar etti

Tayland’da, 13 yaşında olan ve 6 kişinin tecavüzüne uğrayan kız çocuğu, kendisine ait Facebook hesabında üst üste mesajlar paylaştıktan sonra intihar etti.

İslamcı sosyete yine şatafatıyla gündemde: Londra’dan gelen Tubiş’e hoş geldin partisi

Türkiye Büşra Nur Çalar'ın şatafatlı hayatına odaklanmışken, bir görüntü daha sosyal medyanın gündeminde. 'Londra'dan gelen Tubiş'e hoş geldin partisi...' AKP aday adayı olan Ahu Kalfa'nın partisi gündeme bomba gibi düştü.

“Ya o CHP’li siyasetçinin siyasi hayatı bitecek, ya da Rahmi Turan’ın gazeteciliği”

Gazeteci,Yazar Gürkan Hacır, sosyal medya hesabından Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li iddialarını yorumladı.

Türkiye’nin en borçlu belediyesinde ‘yemeyen keriz’ manzarası: AKP’li belediyenin araç kiralama işini AKP’li vekil kazandı

AKP’li belediyede asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketi, lüks araç kiralama işine girdi. İhaleyi de AKP’li vekilin şirketi kazandı.