Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Mümtaz Soysal toprağa verildi, AKİT yazarı çoştu…”Yok öyle ‘Komünistim, sosyalistim’ deyip imamın önüne cenazeni koydurmak”

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Anayasa Profesörü Mümtaz Soysal'ın ölümünün üzerine yazdığı yazıda "Yok öyle 'Komünistim, sosyalistim' deyip imamın önüne cenazeni koydurmak" ifadelerini kullandı.

206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında İstanbul’daki evinde hayatını kaybeden Anayasa hukuku profesörü ve eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal‘a değindi.

Karahasanoğlu, Soysal’ın ‘100 Soruda Anayasa’nın Anlamı’ başlıklı ünlü çalışmasına atıfla, “Şimdi biz bir kitap önerisi daha yapalım: ‘100 Soruda Ahiret!’ Siz, isterseniz ‘Ahiret’i, İslami bir kavram olarak alın. İsterseniz, kelime anlamı ile ‘Son’ olarak alın. Her ikisinde de.. Varacağımız yer aynı..” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu ayrıca, Soysal’ın cenaze namasının kılınmasını da eleştirerek şunları söyledi:

“Bir başka soru daha yer alabilir, önerdiğimiz kitapta:

‘Hayatında sosyalizmi tercih ettiğini iddia eden bir kişinin, cenaze namazını kılmanın anlamı nedir?’

Taaa 1960’lı yıllarda, sosyalizmi tercih ettiğini açıklayan bir kişinin, 2019’da cenaze namazının kılınmasını, bu çerçevede bir soruya dönüştürüp, hayatı sorgulayabilmeliyiz..

Yok öyle, kahramanlık..

Ucuz söylemlerle, ‘Sosyalistim. Komünistim’ deyip, sonra imamın önüne cenazeni koydurmak..”

3 YORUM

  1. GERÇEKTE İSE NE KOMÜNİST OLARAK TANIMLANAN RAHMETLİ ADİL İDİ NE DE,ONU KOMÜNİST YAPISIYLA BEĞENMEYEN AHRETLİK KARAHASANOĞLU ADİL DEĞİL.YANİ,BİRBİRLERİNDEN YOKTUR FARKLARI

  2. Sanki ölen kişi imamı duyacakta ne okursa okusun o imam boş bu islamdinide bir acayip yaşarken sınav ölürdün kader ne yaşarsan kader öbür tarafta kötüysen yargılanacaksın bunlar olacaksa imamın cenazede ne işi var ne işe yarıyacak bu yüzden okuyan kişi solcu kişi müslümanım olan yobazdan daha iyi o imamında dötüne pamık tıkıyacaklar sanada karasurstlı

    • ŞU BİZİM İLERİ!GÖRÜŞLÜ BEYLER ŞU KURANI KERİMİ Bİ OKUSALAR DİYRORUM AMA OKUSALARDA İNANMAZLAR BUNLAR BUNLARIN KALPLERİ ALLAH TARAFINDAN MÜHÜRLENMİŞ GÖZLERİNEDE BİR PERDE ÇEKİLMİŞTİR GÖREMEZLER BUNU BEN DEMİYORUM ALLAH TARAFINDAN HZ.MUHAMMEDE GÖNDERİLEN KURANI KERİMDE ALLAH SÖYLÜYOR BUNLAR SAHTE İNCİLE SAHTE TEVRANA İNANIRLAR AMA KURANI KERİME İNANMAZLAR ENİNDE SONUNDA İNANSANDA İNANMASANDA ÖLÜCEKSİN SONRA DİRİLECEK VE ALLAHA HESAP VERECEKSİNİZ,

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et