Mültimilyoner evsizlere akıl verdi… Çöp kutularını birleştir, içinde yat!

Dawe'in plastikten tekerlekli iki çöp kutusunu birleştirerek 'uyku kutusu' yapıp bunu evsizlere çare olarak sunması, büyük tepki çekti.

207,592BeğenenlerBeğen
7,896TakipçilerTakip Et

İngiliz mültimilyoner  Peter Dawe’in plastikten tekerlekli iki çöp kutusunu birleştirerek ‘uyku kutusu’ yapıp bunu evsizlere çare olarak sunması, büyük tepki çekti. İki çöp kutusunu açılır kapanır kapak kısmındaki deliklerden sopa geçirerek birbirine tutturan 65 yaşındaki Dawe kayarak kutunun içine nasıl girip yerleştiğini ve birkaç dakika sonra nasıl çıktığını gösteren bir video da yayımladı.

Dawe beraberinde tepki çeken şu açıklamaların altına imza attı:

“Televizyonda sokakta uyuyanların tekmelendiklerinden, üzerilerine işendiğinden yakındığını gördüm. Sokakta uyku tulumunda yatmak, saldırılara açık olmak demek. Bu kesinlikle uyku tulumunda, çadırda yatmaktan çok daha güvenli ve rahat. Kesinlikle su geçirmez, fırtına geçirmez, çok rahat, sıcak ve kuru.”

loading...

10 YORUM

  1. Adam Akıl vermiş gerizekalımısınız sokakta yatan insan saldırıya her türlü şeye açıktır böyle ucuz birşey sayesinde içinde yatabilir vede türkiyede çok yok ama amerika vb ülkelerde evsiz olmayı tercih eden çok insan var onun için diyor

  2. Adam çok iyi niyetli olarak evsizlere bir tavsiye vermiş. Başka ne yapabilir? Saçma saçma yorum atıp kendinizi lütfen küçük düşürmeyin.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saray, Soylu’ya tuzak mı kurdu? Sokağa çıkma yasağının iptali ne anlama geliyor?

Bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.
207,592BeğenenlerBeğen
7,896TakipçilerTakip Et