Muhalefete ‘sıfır’ oy çıkan sandıklar

Seçim günü Erdoğan ve MHP için çok sayıda pusulanın seri şekilde mühürlendiği görüntülerin ortaya çıktığı Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde, bazı sandıklarından muhalefet hiç oy çıkmaması dikkat çekti.

Seçim günü Şanlıurfa ‘nın Harran ilçesinde çok sayıdaki oy pusulasına Erdoğan ve MHP için seri şekilde mühür basıldığına ilişkin görüntüler ortaya çıkmıştı. “Toplu oy” iddiası ortaya atılmıştı. Harran ‘da bazı sandıklardaki sonuçlar şaşkınlık yarattı.

Çünkü öyle sandıklar vardı ki, sadece ” Cumhur İttifakı “na ve Erdoğan’a oy çıktı. Muhalefet bir oy bile alamadı. Hatta bazı sandıklardan geçersiz oy bile çıkmadı. Türkiye geneli geçersiz oy oranı yüzde 2.05, Harran ‘da ise 0.7 oldu.

ERDOĞAN TULUM ÇIKARDI, AKP VE MHP EŞİT

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Şanlıurfa Harran ‘da kullanılan oyların yüzde 96’sı Erdoğan’a çıktı. Milletvekili seçiminde ise ilginç bir biçimde hem AKP hem de MHP 48.9 oranında eşit oy aldı. Çoğu sandıktan tek bir geçersiz oy bile çıkmadı. Cumhurbaşkanı adayı olarak Erdoğan dışında da kimseye oy verilmedi.

BİRDEN FAZLA OY PUSULASI

24 Haziran günü Harran ‘da oy kullanan bir vatandaşın, birden fazla oy pusulasına seri bir şekilde Tayyip Erdoğan’a ve MHP ‘ye oy kullandığı görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. İlçede hem Erdoğan’ın hem de Cumhur İttifakı ‘nın rekor kırdığı görüldü. Türkiye genelinde geçersiz oy oranı 2.05 olurken, Harran ilçesinde geçersiz oy oranı 0.7’de kaldı. Oy sayısı 35 bin 233, geçerli oy sayısı ise 34 bin 994 oldu.

TSK paylaştı: Suriye askerleri böyle vuruldu

Edinilen bilgiye göre, son 17 günde bin 709 Suriye askeri öldürüldü.

Rusya’dan kritik hamle: Fırkateynler yola çıktı

İdlib’de meydana gelen saldırı sonucu 33 Türk askerinin şehit olması sonrası Rusya’dan kritik bir hamle geldi. Rus Donanması, seyir füzeleri bulunan iki fırkateynin Suriye kıyılarına gönderildiğini açıkladı.

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.

Reuters: İdlib’de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti

Reuters'ın Britanya merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdığı haberine göre İdlib'de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti.
209,096BeğenenlerBeğen
5,087TakipçilerTakip Et