‘Muhalefet henüz harekete geçmedi ama Erdoğan sistemi çalıştırmaya başladı bile’

Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimlerde kullanacağı sistemin ilk denemesini yapmış. Sistemin adı ‘sandık esaslı çalışma modeli’.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde kullanacağı sistemi anlattı.

İşte Selvi’nin yazısından o bölüm;

Kimsenin de Erdoğan’a söyleyecek bir sözü olmaz. Çünkü Cumhurbaşkanı herkesten daha çok çalışıyor. Erdoğan önceki gün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndaydı. İlçe başkanlarıyla telekonferans yöntemiyle yerel seçim çalışması yaptı. Bu toplantının perde arkasına baktım. “Sadece seçim çalışması değil, aynı zamanda İstanbul teşkilatına moral toplantısıydı” dediler. Cumhurbaşkanı, İstanbul seçiminin önemine değinen bir konuşma yapmış. “İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır, İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder diyoruz. İstanbul çok önemli. İstanbul şaha kalkarsa Türkiye şaha kalkar. Onun için çok çalışın” demiş.

Erdoğan, AK Parti’nin yerel seçimlerde kullanacağı sistemin ilk denemesini yapmış. Sistemin adı “sandık esaslı çalışma modeli”. Şöyle işliyor: Her sandık için 3 kişi ana kademeden, 3 kişi kadın kollarından, 3 kişi de gençlik kollarından görevlendiriliyor. AK Parti yerel seçimlerde sokak esaslı değil, sandık esaslı çalışacak. Muhalefet liderleri henüz harekete geçmedi ama Erdoğan sistemi çalıştırmaya başladı bile.

Saray’dan Perinçek’e MHP talimatı mı gitti?

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DoğuPerinçek için ‘Aşısı bir türlü bulunamayan mikrop’ demişti. Vatan Partisi ise bu ağır sözler karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

Canan Kaftancıoğlu: Ölüm tehditleri aldım, kızım hedef gösterildi

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Canan Kaftancıoğlu, “İl başkanı olduğum 6 ay içinde siyasi ve yaşamsal tehditler aldım. Kızımı bile hedef gösterdiler” dedi.

Osman Kavala tutuklandı

Gezi Parkı Davasında tahliye edildikten sonra yeniden gözaltına alınan ve ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edil Osman Kavala tutuklandı.

Emekli Tuğamiral Ertürk: ABD’nin bizi İran ile bir savaşa hazırlayacak girişimler yaptığını biliyoruz

Emeli Tuğamiral Türker Ertürk, İdlib üzerinden bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.
209,623BeğenenlerBeğen
4,902TakipçilerTakip Et