Milli Piyango yılbaşı çekilişi yapıldı! Büyük ikramiye Varlık Fonu’na çıktı

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 100 milyon liralık büyük ikramiye bir adet çeyrek bilete isabet etti. Satılmayan biletlerin ikramiye tutarı ise Varlık Fonu'na devredildi.

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde ikramiye tutarı 100 milyon lira olarak belirlenmişti. Yapılan çekiliş sonrasında ikramiye, bir adet çeyrek bilete isabet etti.Satılmayan üç çeyrek biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon lira Türkiye Varlık Fonu’na kaldı.Büyük ikramiyeye ait “9884757” numaranın bulunduğu biletin sevk merkezi, Manisa Akhisar olarak açıklandı.Çekilişi gerçekleştiren ve  Demirören Holding ve İtalyan Sisal S.p.A tarafından kurulan Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Piyango tarihinde bugüne dek verilen en yüksek miktar olan 100 milyon TL’lik büyük ikramiye satılan tek bir çeyrek bilete çıktı. 25 milyon TL kazanan talihlimizi tebrik ediyoruz. Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye Manisa, Akhisar’dan alınan bilete isabet etti. Herkesin şansı olmaktan çok mutluyuz.”

“ÇIKANA KADAR ÇEKİLECEK”

Son günlerde çekilişlere yönelik oluşan güvensizlik nedeniyle Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada “yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek” ifadeleri kullanılmıştı.VARLIK FONU KİME BAĞLI?Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketince yönetilmek üzere 2016’da kurulan Varlık Fonu, 12 Eylül 2018 tarihli kararnameyle Cumhurbaşkanlığına bağlandı. Kaynak: Milli Piyango yılbaşı özel çekişinde dikkat çeken detay! Yine şaşırtmadı

Son Haberler