Milli Eğitim Müdürü öğrencilerin yeni yıla ‘merhaba’ demesini genelgeyle yasakladı!

İstanbul Bahçelievler İlçe Eğitim Müdürü öğrencilerin 2017'ye "merhaba" dememesi için için genelge yayımladı. Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, gerekçe olarak gelen bilgi ve şikayetler olduğunu öne sürdü.

İstanbul’da Bahçelievler Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı imzasıyla okullara gönderilen yazıda, şikayetler gerekçe gösterilerek öğrencileri olumsuz davranışlara sevk edecek yılbaşı hediyeleşmesi, çam süslemesi gibi yeni yıl etkinliklerinin yapılmaması istendi.

Gazeteport‘ta yer alan habere göre, yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Dönem ve yıl sonu olması nedeniyle dersleri engelleyecek, öğrencileri farklı alışkanlıklara ve olumsuz davranışlara sevk edecek ya da özendirecek eğlence, şans oyunu, çekiliş ve yılbaşı adı altında öğrencileri ekonomik durumlara göre farklı algılara sokabilecek (yılbaşı süslemesi, çam süslemesi vb. süslemeler gibi) psikolojik olarak öğrencileri farklı şekilde etkileyecek etkinliklerin yapılmaması ve bir aksaklığa fırsat verilmemesi hususunda gereğini rica ederim.”

İŞTE O YAZI

YENİ YILA YASAK ENSAR’A DESTEK

Öğrencilerin yeni yıla merhaba demesini yasaklayan Bahçelievler Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Karaman Ensar skandalında Ensar’ı destekleyen tweetler yazmış.

Son Haberler