Milli Eğitim Bakanı: İmam hatipler vicdan ile liyakatin bilim ve teknolojiyle birleştiği yerdir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, imam hatiplerin vicdan ile liyakatin bilim ve teknolojiyle birleştiği yer olduğunu iddia etti.

Malatya’da, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından 16. İmam Hatipliler Kurultayı düzenlendi. Kurultayın cesaret, emanet, ehliyet ve liyakatle büyüyen yeni nesillerin yetişmesine vesile olmasını dileyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kurultayda şiarın ehliyet ve liyakat olarak seçilmesinin önemine dikkati çekti. Bakan Selçuk, “Maddede manayı, kâinatta hikmeti, biyolojide azameti görmekle alakalıdır. İmam hatip okullarımız bu manada vicdanın ve liyakatin bilim ve teknolojiyle birleşerek insanlığa hizmet etmenin yolunu açıyor” dedi.

ULUSLARARASI BİR MESELE

İslam dininin güzel ahlak, kardeşlik, dayanışma ve özveri gibi yüksek insani değerler üzerine kurulu olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, “İmam hatip meselesi aslında dünyada bilimle, manevi atmosferi, maddeyle manayı birlikte ele alabilecek bir atmosferi, ortamı, iklimi, birçok dünya ülkesine, millete de örnek olarak gösterebilecek numunedir, modeldir” şeklinde konuştu. Bakan, 5 bin 214 imam hatip okulunda 1 milyon 300 bin öğrencinin bulunduğunu anlatarak, şöyle devam etti; “YKS’de ilk binde 130 imam hatipli öğrencimiz başarıya imza attı. İlk defa LGS’de ilk bine giren öğrencilerimiz Anadolu İmam Hatip Liselerimizi tercih etti.”

BİR İMTİHAN DÖNEMİNDEYİZ

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan 16. İmam Hatipliler Kurultayı’nda, “Türkiye’de imam hatipler olarak bir imtihan dönemi yaşıyoruz. 20 yıl önce başka imtihanlarımız vardı şimdi başka imtihanlarımız var. Hangisi daha kolay, hangisi daha zor söylemek zor. Tabii Rabbimizin adaletinden sual olunmayacağına göre kaldırabileceğimiz bir yük olsa gerek. Allah sonumuzu hayır etsin diye çok çalışacağız. Sonumuzun hayrı da iman selametiyle göçmek olur inşallah” diye konuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.
209,919BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et