Halkweb Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Habertürk yayınında “Saadet Partisi İstanbul’da seçime girmiyor” dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu aynı saatlerde düzenlediği mitingte cumhurbaşkanına isyan etti.

Karamollaoğlu, Erdoğan’a “Yahu hiç mi Allah’tan korkunuz yok. Bu kadar yalan nasıl söylenir? Hiç mi utanma duygunuz yok?” dedi.

İŞTE KARAMOLLAOĞLU’NUN MİTİNGİNDEN GÖRÜNTÜLER

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan canlı yayında Saadet Partisi’nin CHP, İYİ Parti ve HDP’yle ittifak yaptığını ve İstanbul’da aday çıkarmadığını söylemişti.

Erdoğan’ın açıklamasının tamamı:

Kuru kuruya beddua etmenin anlamı yok. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Şu anda CHP, HDP ile ortak mı? Sözde İYİ Parti’yle, Saadet Partisi’yle ittifak halinde mi? Ben bunlara dörtlü çete diyorum. şu anda İstanbul’da HDP’nin adayı var mı, sözde İYİ Parti’nin var mı? Yok. Bazı yerlerde Saadet aday çıkarmış. Doğu, Güneydoğu’ya gidelim. Orada sözde İYİ Parti ile HDP’nin adayı var, CHP’nin yok. Bu oluşumun adı sayın Bahçeli’nin ifadesiyle zillet, benim ifademle illet ittifakıdır. Şimdi ‘kim teröre destek veriyorsa Allah belasını versin’ diyor. Senin bedduan tutmaz ki. Sen bunlarla beraber yürüdün. Bütün bu yerel seçimde senin ortağın HDP’dir, sözde İYİ Parti’dir. HDP’nin arkasındaki güç kimdir? PKK’dır.