Millete “edepsiz” diyen Bülent Arınç’a 5 bin TL, emekçi ve memura 75 TL zam

Bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 13 bin TL olan maaşına yüzde 40 zam yapılmış ve maaşlar 18 bin TL olarak belirlenmişti. 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı haziran ayı enflasyon rakamlarına göre tüketici fiyatları haziranda aylık bazda yüzde 0,03 arttı. Yıllık artış yüzde 15,72 oldu. Açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artırılacak.

Bu zamlarla birlikte emekli ve memura ortalama 75 TL zam yapılmış oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Yurt içi üretici fiyatları (Yİ-ÜFE), bir önceki aya göre yüzde 0.09 arttı. Yıllık üretici enflasyonu, geçen yılın aynı ayındaki yüzde 23.71’den yüzde 25.04’e yükseldi.

Üretici fiyatları yılın ilk yarısında yüzde 8.09 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 32.81 yükseldi.

Tüketici fiyatlarında ise (TÜFE) 2019 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %0,03, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,01, bir önceki yılın aynı ayına göre %15,72 ve on iki aylık ortalamalara göre %19,88 artış gerçekleşti.

EMEKLİ VE MEMURUN MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU

Açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artırılacak.

ARINÇ’A 5 BİN TL

Bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 13 bin TL olan maaşına yüzde 40 zam yapılmış ve maaşlar 18 bin TL olarak belirlenmişti.

Yüksek İstişare Kurulu’nun yaptığı ilk toplantıda kendi maaşlarına zam yapması eleştirilerin hedefi olmuş, Arınç ise eleştiren vatandaşlara “Edepsiz” demişti.

Halkweb Haber Merkezi

 

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,631BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et