Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Millete “edepsiz” diyen Bülent Arınç’a 5 bin TL, emekçi ve memura 75 TL zam

Bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 13 bin TL olan maaşına yüzde 40 zam yapılmış ve maaşlar 18 bin TL olarak belirlenmişti. 

206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı haziran ayı enflasyon rakamlarına göre tüketici fiyatları haziranda aylık bazda yüzde 0,03 arttı. Yıllık artış yüzde 15,72 oldu. Açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artırılacak.

Bu zamlarla birlikte emekli ve memura ortalama 75 TL zam yapılmış oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Yurt içi üretici fiyatları (Yİ-ÜFE), bir önceki aya göre yüzde 0.09 arttı. Yıllık üretici enflasyonu, geçen yılın aynı ayındaki yüzde 23.71’den yüzde 25.04’e yükseldi.

Üretici fiyatları yılın ilk yarısında yüzde 8.09 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 32.81 yükseldi.

Tüketici fiyatlarında ise (TÜFE) 2019 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %0,03, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,01, bir önceki yılın aynı ayına göre %15,72 ve on iki aylık ortalamalara göre %19,88 artış gerçekleşti.

EMEKLİ VE MEMURUN MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU

Açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ise yüzde 6 oranında artırılacak.

ARINÇ’A 5 BİN TL

Bir hafta önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 13 bin TL olan maaşına yüzde 40 zam yapılmış ve maaşlar 18 bin TL olarak belirlenmişti.

Yüksek İstişare Kurulu’nun yaptığı ilk toplantıda kendi maaşlarına zam yapması eleştirilerin hedefi olmuş, Arınç ise eleştiren vatandaşlara “Edepsiz” demişti.

Halkweb Haber Merkezi

 

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et