Pazar / 5 Temmuz 2020

Millet “Yetiş Ya Ali” diyecek mi?

Bir süredir yeni parti çalışmalarıyla gündeme gelen Ali Babacan sonunda kurucusu olduğu AKP'den istifa ederek yeni parti çalışmasını duyurdu. Babacan'ın, Gül'ün rehberliğinde AKP'li küskünleri toplayarak Eylül ayına kadar yeni parti çalışmalarını bitirmesi bekleniyor. 

207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Bir süredir yeni parti çalışmalarıyla gündeme gelen Ali Babacan sonunda kurucusu olduğu AKP’den istifa ederek yeni parti çalışmasını duyurdu. Babacan’ın, Gül’ün rehberliğinde AKP’li küskünleri toplayarak Eylül ayına kadar yeni parti çalışmalarını bitirmesi bekleniyor.

Erdoğan ise bu harekete oldukça sitemkar yaklaşıyor. Daha önce kulislerde konuya ilişkin Cumhurbaşkanının oldukça duygusal yaklaştığı ve üzgün olduğu belirtilirken bu isimlerin “ihanet” içinde olduğunu ifade ettiği biliniyor.

Erdoğan, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında en net açıklamasını dün yaptı. Üç ismi de açıkça zikreden cumhurbaşkanı “Ümmeti bölmeye ne hakkınız var” dedi.

İktidar cephesinde bunlar yaşanırken medya ve muhalefetin gündemi de yeni parti. Babacan’ın istifasıyla birlikte iktidarın hışmına uğramış bazı isimlerin bu yeni harekete iyimser bakmaları dikkat çekiyor.

Peki Ali Babacan kurtarıcı olabilir mi?

Bizim TV ekibi sorunun yanıtını aradı.

Çağdaş Gökbel’in moderatörlüğünde Gazeteci Atakan Sönmez ve Orhan Şahin perde arkasında yaşananları en yeni kulis bilgilerini aktardı.

İŞTE O PROGRAM: 

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et