Millet “Yetiş Ya Ali” diyecek mi?

Bir süredir yeni parti çalışmalarıyla gündeme gelen Ali Babacan sonunda kurucusu olduğu AKP'den istifa ederek yeni parti çalışmasını duyurdu. Babacan'ın, Gül'ün rehberliğinde AKP'li küskünleri toplayarak Eylül ayına kadar yeni parti çalışmalarını bitirmesi bekleniyor. 

Bir süredir yeni parti çalışmalarıyla gündeme gelen Ali Babacan sonunda kurucusu olduğu AKP’den istifa ederek yeni parti çalışmasını duyurdu. Babacan’ın, Gül’ün rehberliğinde AKP’li küskünleri toplayarak Eylül ayına kadar yeni parti çalışmalarını bitirmesi bekleniyor.

Erdoğan ise bu harekete oldukça sitemkar yaklaşıyor. Daha önce kulislerde konuya ilişkin Cumhurbaşkanının oldukça duygusal yaklaştığı ve üzgün olduğu belirtilirken bu isimlerin “ihanet” içinde olduğunu ifade ettiği biliniyor.

Erdoğan, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında en net açıklamasını dün yaptı. Üç ismi de açıkça zikreden cumhurbaşkanı “Ümmeti bölmeye ne hakkınız var” dedi.

İktidar cephesinde bunlar yaşanırken medya ve muhalefetin gündemi de yeni parti. Babacan’ın istifasıyla birlikte iktidarın hışmına uğramış bazı isimlerin bu yeni harekete iyimser bakmaları dikkat çekiyor.

Peki Ali Babacan kurtarıcı olabilir mi?

Bizim TV ekibi sorunun yanıtını aradı.

Çağdaş Gökbel’in moderatörlüğünde Gazeteci Atakan Sönmez ve Orhan Şahin perde arkasında yaşananları en yeni kulis bilgilerini aktardı.

İŞTE O PROGRAM: 

Tahliyesi beklenen Kavala için gözaltı kararını hukukçular nasıl yorumladı?

Gezi davasından beraat eden Osman Kavala'nın tahliyesi beklenirken, başka bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilmesine hukukçular tepki gösterdi.

Perinçek’in “Bahçeli zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor” ifadesine MHP’den yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in "Devlet Bahçeli, İyi Parti ile rekabeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor" sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) yanıt geldi.

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararını canlı yayında öğrenen Saymaz: Hükümet-yargı çatışması var

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararı haberini Halk TV yayınında öğrenen İsmail Saymaz öğle saatlerinde Gezi Davası'nda beraat kararı verilen Osman Kavala hakkında akşam saatlerinde 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendirdi. 

Mustafa Hoş perde arkasını anlattı… Burhan Kuzu’ya soruşturmayı Erdoğan’ın damadı mı istedi?

Gazeteci yazar Mustafa Hoş, Mesut Mevlevi suikastinin ve Burhan Kuzu'ya soruşturma açılmasının perde arkasını tane tane anlattı. 

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.
209,658BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et