Millet can derdinde yıllarca tedavi diye milleti soyan özel hastaneler ise: Bizim sadece tulum harcamamız 650 TL

Koronavirüsle mücadele tüm hızıyla sürerken özel hastaneler derneği başkanından çarpıcı bir talep geldi.

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Op.Dr. Reşat Bahat, koronavirüs nedeniyle Habertürk’te “Devlet masraflarımızı karşılamazsa hasta bakamayız” diyerek rest çekti.

Bahat, “Bir pandemi hastası izole odasına alındığında sigorta bize 42 TL ödüyor, her şey dahil. Gülmeyin. Yemeğe mi vereyim, odaya mı vereyim? Bütün Türkiye duysun. Bizim sadece tulum harcamamız 650 lira” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Bahat, daha önce yaptığı açıklamalarda da şu ifadeleri kullanmıştı:

– Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Özel hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesi yerinde bir karar.

– Türkiye’de özel sektörün yoğun bakımdaki büyüklüğü yüzde 30, İstanbul’daki yoğun bakım büyüklüğü ise yüzde 40. Yani özel sektörü bu konunun dışında bırakarak bugün salgını yönetseniz bile yarın yönetemezsiniz.”
– Özel hastanelerin toplam 45 bin yatağı bulunurken, koronavirüs vakalarının ihtiyaç duyabileceği erişkin yoğun bakım yatak sayısı ise 7.500 civarında.

– Bu süreçte özel hastanelerin en büyük sıkıntısı personel eksikliği. Salgın nedeniyle diğer hastaların da gelmesi nedeniyle maaşları veremez duruma geldik.

– Kamu özellerin kaynaklarının tükenmesine izin verirse ve salgın iki aydan uzun sürerse dayanma gücümüz kalmaz ve hastaneler kamunun da işine yaramaz.

– Bu dönem bizim herhangi bir tartışmayı açabileceğimiz bir dönem olmamalı. Şu anda bu hastaneler aslında bizim değil, sadece kağıt üstünde bizim, bu hastaneler şu anda kamunun.

1 Yorum

  1. peki biz sigortalı olduğumuz halde şakır tak nakit ödediğimiz hâlde üstünede sgk danda alıyonuz nasıl bir adalet bu peki.? birde daha ağlar gibi açıklamalar….

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et