Mide bulandıran olay: Melis Alphan’a “inşallah Suriyelilerin tecavüzüne uğrarsın” duası

Antalya Gazipaşa'da Suriyeli sığınmacıların plajlara giriş yasağı kararını eleştirdiği için hedef haline getirilen Gazeteci Melis Alphan, sosyal medyada çirkin bir saldırı ile karşı karşıya kaldı.

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, belediye meclisinde kabul edilen, Suriyelilerin plajlara alınmama kararını, Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırılık nedeni ile “tekrar görüşülmek üzere” belediye meclisine iade edecek.

Karara başından bu yana karşı çıkan Gazeteci Melis Alphan, sosyal medyada hedef haline getirildi.

Arkadaşları ile bir tekne gezisi sırasındaki fotoğraflarını paylaşarak Suriyeli sığınmacılar konusunda samimi olmadığını öne sürenlere anıt veren Alphan’a bir sosyal medya kullanıcısı ise iğrenç ifadelerle saldırdı.

Melis Alphan kendisi için “Allahtan tek duam sana Suriyeliler sana tecavüz eder inşallah cennet vatanım bir pislikten kurtulur” diyen kullanıcıya “Buradan esip gürlerken, bana tecavüz duası ederken, ben RT’leyince silmişsin hemen. Korktun mu canım benim? Yok öyle silip kurtulmak, savcıya vereceksin hesabını. Avukatım bugün suç duyurusunda bulunacak sen ve senin gibiler hakkında.” yanıtı verince kullanıcı hesabını kapattı.

İşte Melis Alphan’ın 2 gündür sosyal medyada uğradığı saldırılara verdiği yanıtlar.

Kaynak16punto

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.