Perşembe / 2 Temmuz 2020

MHP’nin gazetesi İmamoğlu hakkında böyle yazdı: Helal olsun Sayın Başkan

İngiltere'nin başkenti Londra'da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet'in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.

207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

İngiltere’nin başkenti Londra’da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet’in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı ve Sakarya Ülkü Ocakları Asenalardan Sorumlu Ocak Başkan Yardımcısı Mine Güler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hem tebrik etti hem de eleştirdi.

Mine Güler, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” başlıklı yazısında “Mazbatamı verin feveranı yapıp, hizmet(!) aşkı ile yanan İmamoğlu’nun yeni şovu ağaç yaprakları tarafından oldukça ilgi gördü. Haçlıların hâlâ düşlerini süsleyen Bizans’ı tarihe gömen İstanbul’un Fatih’inin, üç orijinal tablosundan birini açık arttırma ile İBB adına satın aldı. Tablo, Türk tarihi için alelade bir yapıttan ziyade önemli bir eser olması ile göz dolduruyor. Tablo, Türk milletinin tarihsel serüveninde, İslamiyet’in kabulü ile peydah olan ve Arap kültürünü kutsallaştıran güruhun; Türk kültür ve zihin yapısı üzerindeki etkisinin yol açtığı rüzgârlarla savrulan kıymetli bir eser… Tablonun aidiyet itibarı ile memleketimize iadesi de bu bağlamda oldukça önemli” ifadelerini kullandı.

“HELAL OLSUN SAYIN BELEDİYE BAŞKANI’NA AMA…”

“Kendini Fatih Han ile eş mi tutuyor, bu şovun mesajı bu mu..?” diyen Güler yazısını şöyle sonlandırdı:

“Devlete bildiri ile iş birliği yapılarak katılınamaz mıydı müzayedeye, İmamoğlu da Belediyenin bütçesi ile vadettiği hizmeti karşılardı mesela… Ama o adeta şizofren bir tavırla, özerk bir bölge reisi olarak hiç savunmadığı, saymadığı Fatih Sultan Mehmet Han’ın tablosunu aldı ve şovunu yaptı, mesajını da verdi. Tablo Türk devletinin mirası, usule uygun devlete bildirilip, devlet tarafından alınmalıydı tabi şöyle de bir durum var; o zaman da hükümet eleştiri yağmuruna tutulurdu, ne garip değil mi..? Neyse ki tablo ait olduğu yere geldi, helal olsun Sayın Belediye Başkanı’na ama mesajı da aldık” ifadelerini kullandı.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Atatürk için “İngiliz ajanı” diyen Jandarma Astsubay Rafi Ceran’a tepki yağdı!

Sosyal medya platformu Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı hesabın paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' demesine tepki yağdı. Rafi Ceran, yorumlarında Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyledi. Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.
207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et