Cuma / 25 Eylül 2020

MHP’nin gazetesi İmamoğlu hakkında böyle yazdı: Helal olsun Sayın Başkan

İngiltere'nin başkenti Londra'da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet'in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

İngiltere’nin başkenti Londra’da açık artırma ile satışa çıkarılan, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen Fatih Sultan Mehmet’in ünlü portresini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aldı.

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı ve Sakarya Ülkü Ocakları Asenalardan Sorumlu Ocak Başkan Yardımcısı Mine Güler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hem tebrik etti hem de eleştirdi.

Mine Güler, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” başlıklı yazısında “Mazbatamı verin feveranı yapıp, hizmet(!) aşkı ile yanan İmamoğlu’nun yeni şovu ağaç yaprakları tarafından oldukça ilgi gördü. Haçlıların hâlâ düşlerini süsleyen Bizans’ı tarihe gömen İstanbul’un Fatih’inin, üç orijinal tablosundan birini açık arttırma ile İBB adına satın aldı. Tablo, Türk tarihi için alelade bir yapıttan ziyade önemli bir eser olması ile göz dolduruyor. Tablo, Türk milletinin tarihsel serüveninde, İslamiyet’in kabulü ile peydah olan ve Arap kültürünü kutsallaştıran güruhun; Türk kültür ve zihin yapısı üzerindeki etkisinin yol açtığı rüzgârlarla savrulan kıymetli bir eser… Tablonun aidiyet itibarı ile memleketimize iadesi de bu bağlamda oldukça önemli” ifadelerini kullandı.

“HELAL OLSUN SAYIN BELEDİYE BAŞKANI’NA AMA…”

“Kendini Fatih Han ile eş mi tutuyor, bu şovun mesajı bu mu..?” diyen Güler yazısını şöyle sonlandırdı:

“Devlete bildiri ile iş birliği yapılarak katılınamaz mıydı müzayedeye, İmamoğlu da Belediyenin bütçesi ile vadettiği hizmeti karşılardı mesela… Ama o adeta şizofren bir tavırla, özerk bir bölge reisi olarak hiç savunmadığı, saymadığı Fatih Sultan Mehmet Han’ın tablosunu aldı ve şovunu yaptı, mesajını da verdi. Tablo Türk devletinin mirası, usule uygun devlete bildirilip, devlet tarafından alınmalıydı tabi şöyle de bir durum var; o zaman da hükümet eleştiri yağmuruna tutulurdu, ne garip değil mi..? Neyse ki tablo ait olduğu yere geldi, helal olsun Sayın Belediye Başkanı’na ama mesajı da aldık” ifadelerini kullandı.”

En çok okunanlar

Gündem

İfadeye çağırılan Cübbeli Ahmet emniyete gitti

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, bazı derneklerin silahlandığı iddiasına ilişkin ifade verdi.

Yazar Temel Demirer ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı

Yazar Temel Demirer 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili yeni ses kaydı ortaya çıktı

Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili ortaya çıkan yeni ses kaydından, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Rabia Naz'ı hastaneye götüren ambulans sürücüsü arasında geçen konuşmada sürücünün, “Büyük ihtimalle araba vurup kaçmış” dediği duyuluyor.

Bakanlık, İstanbul Büyükşehir’de yetki tespitini yandaş Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e verdi

Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, “Bunun adı emek hırsızlığıdır” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Belediye-İş’e gitti, görüş alışverişinde bulunuldu.

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

Erkan Mumcu, "Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor." ifadelerini kullandı.