Çarşamba / 23 Eylül 2020

“MHP’lilerin Adalet Yürüyüşü’ne desteği Bahçeli’yi çıldırttı”

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne yönelik açıklamalarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'dan tepki geldi.

205,695BeğenenlerBeğen
8,584TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Adalet Yürüyüşü’nü hedef alan açıklamalar yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye tepki göstererek, “Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne MHP seçmeninin de destek verdiğine tanık oluyoruz. Kimi yerlerde bizi bozkurt işaretleriyle selamlayıp, alkışlıyorlar. MHP’li seçmenin Hayır’a desteğinden sonra şimdi de Adalet Yürüyüşü’ne desteği Bahçeli’yi çıldırttı” diye konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşü’nü hedef alan açıklamalarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’dan tepki geldi. Yazılı bir açıklama yapan Cankurtaran, “Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne toplumun her kesimi gibi MHP seçmeninin de destek verdiğine tanık oluyoruz. Kimi yerlerde bizi bozkurt işaretleriyle selamlayıp, alkışlıyorlar. MHP’lilerin Hayır’a desteğinden sonra şimdi de Adalet Yürüyüşü’ne desteği Bahçeli’yi çıldırttı” diyerek şöyle konuştu:

“SARAY’IN AVUKATLIĞI GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİZ”

“Malum artık Bahçeli’nin istikametiyle MHP’lilerin istikameti farklı yönlerde. Bahçeli yüzünü Saray’a dönmüşken, MHP seçmeninin çoğu bu ülkenin bütün vatansever insanları gibi adalet ve demokrasi arayışında. Önümüzdeki günlerde Bahçeli’nin öfkesinin daha da arttığına tanık olursak şaşırmayın. Bize ‘Adaleti sokakta mı bulacaksınız?’ diyen Bahçeli siyasi istikbalini Saray’da arayabilir ama biz Adaleti her yerde arayacağız. Kendisine Saray’ın avukatlığı görevinde başarılar dileriz.”

“BAHÇELİ’Yİ KAÇIRIP, KLONLAYIP YERİNE BAŞKASINI MI KOYDULAR?

Bahçeli’nin bir yıl önce söyledikleriyle bugün söyledikleri arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten Cankurtaran, “Acaba gerçek Bahçeli’yi kaçırıp, klonlayıp yerine başkasını mı koydular diye merak etmemek elde değil. Bir insan bir yıl içinde bu kadar mı değişir? Örneğin tırlarla Suriye’deki örgütlere silah taşındığı ortaya çıktığında ‘AKP silah kaçakçılarının aparatı haline gelmiştir’ diyen kendisi değil miydi?” diye sorarak sözlerini şöyle tamamladı.

“REFERANDUM ÖNCESİ BİTİRDİĞİ İTİBARININ ÜZERİNE SON TOPRAĞI ATTI!”

“Neden bu kadar değiştiğini açıklamakta zorlanan Bahçeli, şimdi bizim Adalet arayışımıza saldırıyor. Gerçekten kendisi adına trajik bir durum.  Türkiye’de bugün herkesin şikayetçi olduğu adaletsizliğe karşı mücadelemize saldırarak referandum öncesinde bitirdiği itibarının üzerine son toprağı bizzat kendisi attı.”

En çok okunanlar

Gündem

“Olayın peşini bırakmayacağım” diyen Müge Anlı, Aleyna Çakır konusuna ara mı verdi?

"Olayın peşini bırakmayacağım" diyen Müge Anlı, Aleyna Çakır konusuna ara mı verdi

Fatih Altaylı’nın açıkladığı TRT Spikeri Ersin Düzen’in maaşını CHP’li vekil tek tek açıkladı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın canlı yayında açıkladığı ve tartışmaları da beraberinde getiren TRT Spor Spikeri Ersin Düzen’in maaşını CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel Twitter hesabından açıkladı.

Fahrettin Koca’dan Ankara’da saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarına ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının saldırı girişiminde bulunduğu sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Müge Anlı için ‘yargıçlığa soyunmasın’ diyen Bakan’a yanıt Habertürk yazarından geldi

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün “Kimse toplum yargıçlığına soyunmasın” açıklamasına tepki gösterdi.

Dolar ve Euro’da günün ilk rakamlar

İstanbul serbest piyasada dolar 7,6670 liradan, Avro 8,9630 liradan güne başladı.