MHP’li Enginyurt EYT ile ilgili o tweetini sildi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, EYT'nin Meclis'e sevk edilmesi üzerine attığı tweet'i sildi. Enginyurt mesajında, "EYT'ye biz destek veriyoruz AKP red veriyor" ifadelerini kullanmıştı.

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili önergeye MHP önce lehte oy verip Meclis’te görüşülmesi sağlandı. MHP aynı tavrı Meclis’te sürdüremeyince AKP ve MHP ortaklaşa hareket ederek EYT oylamasını kabul etmedi. Bir kaç dakika arayla farklı oylar veren MHP’li vekiller ise ilk verdikleri oylardan sonra attıkları tweetleri silmeye başladı. O isimlerden biri olan Cemal Enginyurt ilk attığı tweet’te “AK Parti ret oyu veriyor kamuoyuna duyurulur” demişti.Önerge görüşülürken sosyal medya hesabından konu hakkında paylaşım yapan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “EYT, Meclis’te oylanıyor. MHP olarak kabul oyu verdik. AK Parti ret oyu veriyor kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullanmıştı.

MHP KARAR DEĞİŞTİRDİ VEKİL PAYLAŞIMI SİLDİ

Partisinin karar değiştirip, çekimser oy kullanmasının ardından MHP’li Enginyurt’un mesajını silmesi dikkat çekti.İşte o paylaşım:

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,621BeğenenlerBeğen
4,583TakipçilerTakip Et