MHP’li başkandan skandal İmamoğlu paylaşımı: At ile eşeği çiftleştirirsen katır doğar, ebesi de Meral

MHP’li isimlerin CHP ve İyi Parti’yi hedef alan çirkin paylaşımları durmak bilmiyor. Son olarak MHP'li Karacasu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan "çirkin" paylaşımı büyük tepki çekti.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin TBMM Danışmanı Orhan Topçu’nun CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’yu hedef alarak “Söz, günü geldiğinde sadece İstanbul’a değil, sana da konvoyla gireriz!” diye yazmasının ardından bir benzer utanç verici ifade de Karacasu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen’den geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erikmen, paylaştığı metinde, “At ile eşeği çiftleştirirsen katır doğar, CHP ve HDP’yi birleştirdiler Ekrem doğdu. Ebesi de Meral” ifadelerine yer verdi. İlçede çok sayıda kişinin tepkisini çeken Erikmen’in sosyal medya paylaşımını, CHP Karacasu İlçe Başkanı Mesut Büyükgümüş sert sözlerle eleştirdi.

Paylaşımın ayrıştırıcı ve nefret içeren bir tutumla yazıldığını ifade eden Büyükgümüş, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Eski Başbakan, Meclis Başkanı ve Sayın İmamoğlu’nun rakibi Binali Yıldırım’ın bile tebrik ettiği halde, belediyenin en etkin mevkisinde görev yapan zatın tutumunu kınıyorum. Bu zat bundan sonra Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki, Karacasu Belediye Meclisi’ndeki CHP’li ve İYİ Parti’li meclis üyesi arkadaşlarının yüzüne nasıl bakacaktır? Daha dün Belediye Başkanı Zeki İnal’ın ziyaret ettiği, uyum içinde çalışma mesajlarının verildiği görüşmenin ardından bu yapılan ne demek oluyor anlayamadık. Belediyeler siyaset yapma yeri değil, hizmet etme yeridir. Merak ediyorum; içinde bu kadar kin ve nefret besleyen, iftira atan bu zat Karacasu’da CHP’li ve İYİ Parti’li vatandaşlara nasıl hizmet edecektir?”

Ali Türkşen, Akşener ve Kaftancıoğlu’na sokak karısı diyen MHP’li başkana haddini bildirdi

İSTİFAYA VE ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRDI

Büyükgümüş şöyle devam etti:

Siyasi ahlaka uymayan tek hedefi egolarını tatmin etmek olan bu şahsın bu makamda durmasını eminim ki benim gibi Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AKP de uygun görmeyecek ve görevde kalmasını istemeyecektir. Artık halk nefret dilinden, bel altı iftira siyasetinden bıkmış olup bu siyaseti kendine yöntem tutanlara gerekli cevabı İstanbul’da vermiştir. Karacasu halkına ‘Ayrıştırma yapmayacağım, siyaset yapmayacağım’ diye söz vererek kampanya yürüten Zeki İnal’dan bu şahsi görevden almasını liyakat sahibi birisini görevlendirmesini temenni ediyor, Mehmet Erikmeni de istifaya ve özür dilemeye davet ediyor, yaptığı hareketleri kınıyorum.”

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

AKP’den Cem Yılmaz’a: Salon soytarısı, ‘PKK terör örgütüdür’ de ve kına…

AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, "salon soytarısı" dediği Cem Yılmaz'a "Adam gibi çık PKK/PYD terör örgütüdür de ve onları kına" diye seslendi.

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türk Ordusu’yla Suriye Ordusu karşı karşıya!

Suriye haber ajansı, Suriye ordusunun, ülkenin kuzeyinde Türkiye'nin düzenlediği harekata karşı koymaya gittiğini açıkladı.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.