Sosyal Medya

MHP’den CHP’ye hakaret dolu sözler: Cami duvarına bevlettiğine göre…

Gündem

MHP’den CHP’ye hakaret dolu sözler: Cami duvarına bevlettiğine göre…

CHP Grup Başkanvekili Özel, MHP lideri Bahçeli’nin bugünkü açıklamaları için “MHP’nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz” yorumunu yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, MHP’nin kapısına “tasfiye sürecindeyiz” yazısını astığını belirterek, “Bahçeli’nin açıklamalarını, siyasi tarihte ibret alınacak bir tükenişin geldiği son nokta olarak görmek lazım” dedi.

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün yaptığı “Partisinin cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağı ve Erdoğan’a destek vereceğine” yönelik açıklamasına değindi.

BAHÇELİ MHP’NİN KAPISINA ‘TASFİYE SÜRECİNDEYİZ’ DİYE ASMIŞ

Normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarmasının beklendiğini vurgulayan Özel, Bahçeli’yi bugün dinlerken kulaklarına inanamadığını belirtti.

Bahçeli’nin, cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını açıkladığına işaret eden Özel, “Sayın Bahçeli MHP’nin kapısına ‘tasfiye sürecindeyiz’ diye asmış. Kapatıyoruz, batan geminin malları bunlar, seçmen İYİ Parti’ye, başka muhalefet partilerine gitsin, biz bu kadar benzeştiysek isteyen AKP’ye gitsin. Zaman zaman İstanbul’da büyük mağazaların kapısında görürsünüz, ‘patron çıldırdı, kapatıyoruz.’ kapış kapış malları dağıtıyorlar. MHP’nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz tasfiye sürecinde bir parti. Ciddiye alınacak bir durum yok karşımızda. Bir suçüstü durumu var.” diye konuştu.

MHP’DEN HAKARET DOLU SÖZLER

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise Özgür Özel’e hakaret dolu açıklamalarla yanıt verdi. MHP’li Yalçın “CHP’nin müsamere çocuğu Özgür Özel siyasi adap ve nezaket kurallarını hiçe sayarak, yerini, haddini ve hududunu bilmeden cami duvarına bevlettiğine göre partisinin ilk genel seçimlerdeki mukadder yıkım ve hüsranını şimdiden hissetmiş olmalıdır” açıklamasında bulundu.

İŞTE O MESAJ…

Gündem Kategorisinden...

Bizi Takip Edin

Popüler

Yukarı