MHP’de toplu istifa şoku

MHP Aydın Yenipazar İlçe Teşkilatı'nda aralarında eski İlçe Başkanı Saim Ulutaş'ın da bulunduğu 51 üye partilerinden istifa etti.

MHP Yenipazar İlçe Teşkilatı’nın 51 üyesi, Devlet Bahçeli’ye tepki göstererek partiden istifa etti.

İstifalarla ilgili açıklamalarda bulunan MHP eski İlçe Başkanı Saim Ulutaş, MHP Genel Merkezi’nin son yıllarda uyguladığı politikaların partilerinin kuruluş felsefesine aykırı olduğunu söyledi.

Son yapılan genel seçimde, MHP’nin milletvekili sayısının 80’den 40’a düştüğünü hatırlatan Ulutaş, “Bununla ilgili Genel Merkez yönetimi, ‘Biz nerede hata yaptık’ diye öz eleştiri bile yapmadı. Kongrelerini yapmış onlarca il, yüzlerce ilçe teşkilatı genel merkezin talimatıyla kapatıldı. Kongrelerle göreve gelen il ve ilçe başkanları görevden alındı. Bizler bu günlere kolay gelmedik. Bizler bu teşkilata ömrümüzü verdik. Bizler bu teşkilata hayatımızı adadık. Bizler iktidarı ölünce mi göreceğiz?” dedi.

Kendisi ile birlikte toplam 51 partilinin MHP Yenipazar İlçe Teşkilatı’ndan istifa ettiğini belirten Ulutaş, istifa dilekçelerini, Yenipazar İlçe Teşkilatı ve Yenipazar İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi.

Son Haberler