Pazar / 5 Temmuz 2020

MHP’de geri sayım başladı

MHP yarın 41 ilde kongre yapacak...

207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Milliyetçi Haraket Partisi yarın 41 ilde il kongresi yapacak. MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın kongrelerin “FETÖ’nün kirlettiği siyasi atmosferden arınma ve partinin dokusunu temizleme hamlesi” olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın yazılı açıklamasında 700’e yakın ilçe kongresinin tamamlandığını söyledi.

Yalçın bu kongrelerin MHP’nin dinamizminden hiçbir şey kaybetmediğini gözler önüne serdiğini belirtti .

MHP Genel Başkan yardımcısı Yalçın yarın da 41 ilde aynı anda yapılacak kongrelerin 2018 ‘de gerçekleştirilecek büyük kurultayın provası olacağinı kaydetti.

Kongrelerle teşkilatın 16 Nisan’dan sonra geçilen yeni politik safhaya, hazır olduğu mesaji vereceğini söyleyen Semih Yalçın, “MHP’yi küçültme, parti tabanında hizip çıkarmaya yönelik gayretler başarısız olacaktır dedi.

MUHALİFLER TASFİYE EDİLMİŞTİ

MHP’de muhalifler, imza toplayarak partiyi olağanüstü kongreye götürme kararı almıştı. Ancak mahkemeler marifetiyle kongre kararı askıya alınmış, daha sonra muhalifler tasfiye edilmişti.

Bu çalkantılı sürecin ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli, başkanlık sistemine referandum yolunu açan çıkışı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,026BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et