MHP Erdoğan’a toz kondurmuyor! Bozkurttu o bozkurt!

MHP AKP sözcüsü Mahir Ünal'ın açıklamalarına rağmen Erdoğan'a toz kondurmuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de partisinin kongresinde ‘Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan’ dediği sırada önce bozkurt işareti yaptı, ardından da ‘rabia’ işaretiyle devam etti. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Erdoğan’ın bozkurt işareti yapmadığını ‘rabia’yı sayarken bu işaretin kadraja girdiğini söyledi.

MHP’den ise yapılan ilk yorumda AKP sözcüsünün açıklamalarına rağmen Erdoğan’ın bozkurt işareti yaptığı savundu. NTV’de soruları yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, CHP’nin konu hakkındaki açıklamalarına tepki gösterek  şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu ne zaman ve ne maksatla yapmıştı? Cumhurbaşkanı ne zaman ve ne maksatla yaptı? Allah’tan Kılıçdaroğlu da bozkurt işareti yaptı. Eğer Kılıçdaroğlu yapmamış olsaydı CHP, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı işareti nerelere koyup yorumlar yapardı. 2014 yılında yaptı Kılıçdaroğlu bozkurt işaretini. Ankara’daki MHP’lilerden oy istemek için yaptı. Bir miktar başarılı oldu, Melih Gökçek’e de kazandırdılar belediye başkanlığını. MHP’lilerin oyları tepkisel olarak Gökçek’e gitti.Sayın Cumhurbaşkanı Mersin’e gittiğinde özellikle ittifaktan sonra MHP’lileri selamlamak için nezaket işareti, daha doğrusu davranışı olarak bozkurt işareti yaptı. Biz kimseye yasak getirmiyoruz. Teşekkür ederiz.”

Son Haberler