Metro Turizm’den istismar videosu açıklaması: Yayından kaldırın

Metro Turizm firmasına ait bir otobüste yolculuk ederken muavinin cinsel tacizine uğradığını açıklayan 17 yaşındaki çocuk olayın videosunu sosyal medyada yayınladı. Şirketten konuyla ilgili olarak, 'muavin sigortalı değil, videoyu kaldırın' açıklaması geldi.

Metro Turizm’le yolculuk eden ve 17 yaşındaki çocuk kendisine cinsel istismarda bulunduğunu belirttiği muavinin olay anındaki görüntülerini sosyal medyada yayınladı. Otobüs firmasından olayın cep telefonu kamerasıyla görüntülenen videosunu paylaşan bir hesaba, “yayından kaldırın” uyarısı geldi.

Kayda alınan videoda muavinin, 17 yaşındaki yolcuyu izleyerek cinsel istismarda bulunduğu görüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından, daha önce cinsel istismar olayları ile gündeme gelen Metro Turizm’e sosyal medyada tepki yağdı. Twitter’da, #MetroTurizmKapatılsın etiketi açıldı.

Olayla ilgili basına açıklama yapan yolcu, cinsel istismarın Edirne’den İstanbul’a gittiği otobüste yaşandığını ve yolculuk sırasında muavinin sözlü ve fiziksel tacizine de uğradığını söyledi.

 

Yolcu ailesiyle birlikte karakola giderek şikayetçi oldu.

METRO TURİZM’DEN ‘PAYLAŞIMI KALDIRIN’ TALEBİ
Metro Turizm’in sosyal paylaşım sitesi Instagram’dan söz konusu videoyu paylaşan bir kullanıcıya verdiği yanıtta ise görüntülerin kaldırılması istendi. Açıklamada “muavinin şirketin sigortalı çalışan olmadığı” belirtildi.

Metro Turizm’in kullanıcıya verdiği yanıt şöyle:

 

Son Haberler