Metro Turizm’den bir skandal daha

Skandallarıyla gündeme gelen Metro Turizm, işitme engelli yolcuya "Biletini otobüste alacaksın" dedi, bindirildiği araçta minder üzerinde seyahat ettirdi.

Muğla Fethiye’de oturan Ayşe Kılıç, bayram tatili nedeniyle 29 Ağustos’ta Antalya’ya gitmek üzere bilet almak için Metro Turizm’e geldi. Yetkililer genç kadına ‘Biletini otobüse binince alacaksın’ dediler. Otobüse bindiğinde koltukta seyahat edeceğini düşünen Kılıç, araçta beklemediği bir durumla karşılaştı. Koltuklar tamamen doluydu.

‘BAŞKA ÇAREM YOKTU’

Vatan’da Esra Can Sınav’ın habere göre; neye uğradığını şaşıran Ayşe Kılıç, durumun düzeltilmesini istedi. Ancak firma yetkilileri kimseyi yerlerinden kaldıramayacaklarını bildirdi. Daha sonra bir minder getiren yetkililer Kılıç’ı buraya oturttu. Minder üzerinde yolculuğunu tamamlayan Ayşe Kılıç yaşadıklarını şöyle anlattı, “Otobüse binince bilet alacağımı ve koltukta seyahat edeceğimi sanıyordum. Ancak uzun süre bekleyip araca bindiğimde tüm yerlerin satıldığını gördüm. Bana bunu daha önceden söyleselerdi o saate kadar beklemezdim. Otobüsün içinde bilet alma tamamen bir kandırmacaymış. Karşı çıktım ama seyahat etmek zorundaydım, başka çarem yoktu. Üç kuruş kazanmak için bu yapılır mı?”

Son Haberler