Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Metal işçileri sokağa çıkıyor

Birleşik Metal-İş Sendikası, Elektromekanik Metal İşverenleri Sendikası’na (EMİS) üye işletmelere bağlı işyerlerinde çalışan 2 bin 200 işçinin toplu iş sözleşmesindeki uyuşmazlıklara dikkat çekmek amacıyla yarın eylem yapacağını duyurdu.

206,480BeğenenlerBeğen
8,611TakipçilerTakip Et

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, General Elektrik/Grid Solutions, ABB Elektrik, Schneider Elektrik ve Schneider Enerji işletmelerinde çalışan 2 bin 200 işçiyi ilgilendiren grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyuşmazlık zaptı tutulduğu belirtildi.

İşveren sendikasıyla arabulucu sürecinin devam ettiğini 28 Kasım 2016 günü resmi arabulucu toplantısı yapılacağının hatırlatıldığı açıklamada, işveren sendikası EMİS’ten herhangi bir teklif ya da görüşme talebi gelmediği vurgulanarak “Başta ücret ve sosyal haklarımız olmak üzere, çok sayıda idari madde de anlaşma sağlanamamıştır. İşveren, idari maddelerde bile ayak diremekte, kazanılmış haklara göz dikmektedir” denildi.

Açıklamada, EMİS’e bağlı işyerlerinde çalışan Birleşik Metal-İş Sendikası üyelerinin emeklerine ve geleceklerine sahip çıkarak tepkilerini işyerlerinde ve fabrika önlerinde gösterecekleri belirtildi ve “24 Kasım Perşembe günü Metal işçileri, EMİS Dayatmalarına karşı Kartal’daki ABB Elektrik fabrikası önünde basın açıklaması yapacak” denildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,480BeğenenlerBeğen
8,611TakipçilerTakip Et