‘Mersin mitingi Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı işareti mi? 2 olasılık var…’

Mustafa Balbay, CHP'nin Türkiye gündemini sarsan Mersin mitingi sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olasılıkları yazdı.

Cumhuriyet yazarı CHP eski İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP’nin Türkiye gündemini sarsan Mersin mitingini değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘acil seçim’ çağrısıyla duyurduğu mitingin ilkini dün Mersin’de binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun acil seçim çağrısıyla meydanlara inmesiyle birlikte CHP’nin ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim  olacağı yeniden konuşulmaya başlandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAY OLACAĞINA İLİŞKİN YORUMLAR ARTACAK”

‘Mersin mitingiyle birlikte CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olacağına ilişkin yorumlar artacak’ diyen Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili adının öne çıkarılmasıyla ilgili 2 olasılık olduğunu yazdı.

“İKİ OLASILIK VAR”

Mustafa Balbay’ın “Mersin, Kılıçdaroğlu’nun adaylık işareti mi?” başlıklı köşe yazısının CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olasılıkları değerlendirdiği bölümü şöyle:

“İki olasılık var:

1- Bu durum cumhurbaşkanı adayı olacağını gösteriyor.

2- Başka adayların adının öne çıkmasıyla birlikte kendi otoritesinin sarsılmasını engellemek istiyor.

Birinci şık öne çıkarsa, Kılıçdaroğlu’nun yolun devamında bir “kadro hareketi” olarak yürümesi daha akılcı olur. Gerek CHP’ye gerekse kendisine farklı kesimlerin oy vermesi için gerekli açılımları yapıyor, söylem değişikliklerine gidiyor ama bunlar yetmeyebilir.

CHP’nin çizgisine dair hiçbir soru işareti yaratmayacak bir stratejinin yanına hem kendi soluna hem sağına seslenen yelpazesi geniş bir kadro hareketi samimiyet tartışmasını da ortadan kaldıracaktır.”

 

Son Haberler