Merkez Bankası eski başkanı: ‘Kanal İstanbul’u yapmaya kalkmak ‘belamı arıyorum’ demektir”

Türkiye’nin koronavirüs kriziyle karşı karşıya kaldığı süreçte ‘Kanal İstanbul’ projesinin ihalesinin yapılmasına Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz tepki gösterdi.

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gündeme getirdiği ve tepki gösterdiği ‘Kanal İstanbul’ ihalesine bir tepkide Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’dan geldi. Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Yılmaz, “Koronavirüs nedeniyle arz ve talebin çöktüğü ve birçok kesimin destek verdiği “açıktan para basılarak” çıkış yolu aranan bir ekonomide “Kanal İstanbul”u yapmaya kalkmak “belamı arıyorum” demektir. Buyurun yapın.” dedi.

Diğer taraftan İBB Başkanı İmamoğlu’nun tepki gösterdiği ihale ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti, salgın ile mücadele ederken üretim ve yatırımları da yapabilecek güçtedir” ifadeleri kullanıldı. İmamoğlu, “İnanılır gibi değil; ama millet can derdindeyken, birilerinin bugün Kanal İstanbul derdinde olması akıl alır gibi değil” demişti.

2 YORUM

  1. sadece sen mi akıllısın eyyy durmuş bey ? ülkeyi yönetenlerin hiç mi aklı yok sanıyorsun? Devlet aklı yerinde olmadığı zamanlarda doğmuş,büyümüş ve eğitimini tamamlamışsın…bu proje eninde sonunda yapılacaktır…senin neden karnın ağrıyor? neden karşı geliyorsun? sen bu memleketin toprağında yoğrulmadın mı? bu ülke kalkınmasın mı,güzelleşmesin mi? seni kınıyorum…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et