Meral Akşener’in partisine çok konuşulacak isim

Meral Akşener’in partisinin Antalya il başkanlığı için çok çarpıcı bir isim gündem geldi.

Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı.

Bu açıklamayla Meral Akşener’in partisinde il başkanlıkları ve yeni isimler de konuşuluyor.

Emekli Hakim Osman Kaçmaz’ın Meral Akşener’in partisinde görev alacağı gündeme geldi.

Antalya, Hürses’ten Mehmet Talay konuya ilişkin şunları yazdı:

Gelelim Antalya’da nasıl bir teşkilat kurulacağına…

Yeni partide yer alacak siyasiler şu anda üç parçalı haldeler.

Bir grup, eski MHP merkez ilçe başkanı “Musa Ertugan ve Elmalı eski İlçe Başkanı Ahmet Aydın” öncülüğünde hareket ediyorlar.

Bu ekibin her hangi bir teşkilat talebi yok.

Antalya’da Akşener’e ilk desteği veren bu gruptakiler…

Diğer bir grup “MHP eski İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, Alanya eski MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar’dan” oluşuyor.

Bu grup Ali Adnan Kaya’nın il başkanlığına getirilmesi için çalışıyorlar…

Yeni partinin MHP’li olmayan grubunu ise, eski DYP’liler oluşturuyor…

Şimdiye dek hiçbir partiye gitmemiş DYP’liler ile AKP, CHP ve MHP’de yer almış eski DYP’lilerin bir araya gelerek oluşturdukları bu grubun il başkan adayı ise “Cengizhan Gököz…”

Ancak bu gruplarda yer alanların bir kısmı ile yaptığım görüşmede hepsinin kendi adaylarının dışında ortak olarak kabul ettikleri bir isim daha var İl başkanlığı için.

O isimde “Osman Kaçmaz…”

Bilindiği gibi Osman Kaçmaz, Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı sırasında ünlü “kayıp trilyon davasında Abdullah Gül’e dava açılmasında” etkili olmuştu.

Keza Erdoğan’ın “şehitlere kelle” diyen ifadesi içinde suç duyurusunda bulunmuş ve bu nedenle de FETÖ’nün operasyonuna uğramıştı.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,012BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et