Cumartesi / 27 Şubat 2021

Meral Akşener’den erken seçim açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı temsilcilerinin ısrarla seçimin 2023 yılında yapılacağına ilişkin ifadelerine rağmen, seçimin yapılacağı tarihi açıkladı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT’de soruları yanıtladı. Gündemdeki konuları değerlendiren Akşener, erken seçim için beklediği tarihi açıkladı.Akşener, Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’ın karşısına seçim kazanarak oturmayı arzu ettiğini açıkladı.

“HAZİRAN AYINDA ERKEN SEÇİM BEKLİYORUM”

Haziran ayında erken seçim beklediğini söyleyen Akşener şu ifadeleri kullandı:Benim beklentim, bir okum bu. Çünkü atılan adımların ona doğru olduğunu ve sayın Erdoğan’ın tanıyan bir şahıs olarak Biden’in karşısına ‘acaba bir ümit seçilebilir miyim’ deyip seçilip oturmayı arzu edecektir. Haziran gibi 2021’de ben seçim bekliyorum. Ama kendi evimizde bile bu konuda ‘Hayır, olmaz’ diyenler var. Benim öngörüm bu. Burada bu sakinlikle gidecek milletimiz oyunu kullanacak. İster 2023, ister benim öngörüm 2021 sonuçta bu sistem değişecek, millet el koyacak. Nasıl bu millet 15 Temmuz 2016’da sokaktan bu devleti topladıysa şimdi de aynını yapacak. Sandıktan çıkacak. 805 bin fark ölçü bu.

Son Haberler