Perşembe / 16 Temmuz 2020

Memleketimden karantina manzaraları… İstanbul ve Samsun’da PTT önünde ‘sosyal yardım’ kuyruğu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Sosyal Yardım Fonu’ndan destek almak için Samsun'da PTT önünde kuyruk oluşturan yurttaşlar koronavirüse karşı ise sosyal mesafe kurallarına uymadı.

206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et

Tüm dünyada Covid-19 için önlemler alınmaya devam ederken Türkiye’de de tedbirler devam ediyor. Ancak tüm uyarılara rağmen sosyal mesafe kuralına uyum sağlanmıyor.

Samsun’un İlkadım ilçesi Bankalar Caddesi üzerinde bulunan PTT Şubesi önünde gerek Sosyal Yardım Fonundan yardım almak isteyen gerek ise PTT Şubesinden işlem yapmak isteyen yurttaşlar cadde kuyruk oluşturup sosyal mesafe kurallarına uymaları dikkat çekti.

Polis ihbar üzerine PTT önüne giderek yurttaşları sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyardı.

AYNI PTT KUYRUĞU İSTANBUL’DA VAR
Öte yandan CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş da İstanbul’un Esenyurt İlçesi’nde PTT önünde oluşan kuyruğu sosyal medya hesabından paylaşarak “Bu görüntüye gerek kalmadan, farklı bir yöntem ile yardım dağıtılabilirdi” diyerek şöyle eleştirdi:

“Yurttaşlarımıza dağıtılan 1000 TL’lik yardım, yine istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Yurttaş bir an önce yardımı almak, PTT emekçisi de düzeni sağlamak istiyor. Oysa ki; bu görüntüye gerek kalmadan, farklı bir yöntem ile yardım dağıtılabilirdi. (Esenler – İST)”

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İmamoğlu parti başkanlarına Kanal İstanbul’u anlattı: İBB’nin 2009’da ‘yapılmamalı’ dediği her şey projede var

Kanal İstanbul projesiyle ilgili 4 siyasi partinin genel başkanıyla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP yönetimindeki İBB’nin, 2009 yılında hazırladığı 'çevre düzeni planı'nı hatırlatarak, 'İstanbul için hayati önemi var, kesinlikle yapılmamalı' denilen her şeyin bu projede olduğunu ifade etti.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et