Salı / 4 Ağustos 2020

Melih Gökçek’ten Davutoğlu’na bir garip suçlama

Melih Gökçek, 2015 yılında Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi olayı hakkında o dönemde AKP'nin Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu'nun DHKPC'li olmakla suçladı.

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi’nin, cezaevinde ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın hayatını kaybetmesinden sonra paylaştığı 8 maddelik açlık grevleri ve yaşanan ölümlere ilişkin değerlendirmesi dikkat çekti.

Açlık grevleri ve ölüm oruçları nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Geçen haftalarda, Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulması talebiyle ölüm orucuna başlayan Helin Bölek 288’inci günde hayatını kaybederken, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 2015 yılında terör örgütü DHKP-C’li Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesinde silah temin ettiği belirtilen Mustafa Koçak da dün ölüm orucunda öldü.

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi, yaşanan ölümler ve açlık grevleri üzerine yayımladığı 8 maddelik değerlendirmelerinde, devletin bu kişilerin can ve mal güvenliğinden sorumlu olduğunu belirtti. Değerlendirmede, bu tür eylemlerin sonlandırılması için cezaevi koşulların düzeltilmesi ve adil yargılama gibi taleplerin dinlenmesi gerektiği ifade edildi. Parti tarafından, TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun acilen müdahalede bulunması çağrısı yapıldı.

MELİH GÖKÇEK’TEN SERT SUÇLAMA
Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından, Gelecek Partisi’ni ve Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Gelecek Partisi’nin ölüm orucu ve açlık grevleriyle ilgili yaptığı değerlendirmeden sonra açıklamada bulunan Melih Gökçek, isim vermeden “DHKP-C tarafından şehit edilen Savcı Selim Kiraz’ın katledilişinde ses çıkarmıyor ve katillere silah temin eden kişinin ölüm orucunda ölümüne isyan ediyorsan, sen, vatan hainisin, sen, sütsüzsün, sen, bu ülkenin suyunu içip bu ülkeye ihanet eden kripto DHKP-C’lisin…” suçlamasında bulundu.

Melih Gökçek isim vermeden Ahmet Davutoğlu’nu ima ederek “DHKP-C’lisin” dedi.

Peki…

Savcı Savcı Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’nde odasında rehin alınarak ne zaman şehit edildi…

31 Mart 2015…

Savcı Kiraz şehit edildiğinde Başbakanlık ve AKP Genel Başkanı kim?

Ahmet Davutoğlu.

Melih Gökçek, Savcı Selim Kiraz’ın şehit edildiği tarihte AKP Genel Başkanı ve Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’na, ima yolu ile “DHKP-C’li” göndermesi yaptı.

İşte Gelecek Partisi’nin açıklaması ve Melih Gökçek’in mesajı:

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et