Gökçek’ten Erdoğan’ın Irak politikasına ‘Erbakan Hoca’lı gönderme: “Hocam 92’de bugünü nasıl da tarif ediyor”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter adresini aktif bir şekilde kullanmayı sürdürüyor...

Gökçek bu kez de Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin gerçekleştirdiği “bağımsızlık” referandumuna ilişkin bir paylaşım yaptı. Eski Başbakan ve Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın bir konuşmasını Twitter’a yükleyerek, “Mekânın cennet olsun Necmeddin Erbakan hocam… 1992’de bugünü nasıl tarif ediyor” ifadelerini paylaştı.

Gökçek’in paylaştığı videoda Necmettin Erbakan, Kuzey Irak’ta bugün yaşananların çok önceden emperyalizmin planladığı bir gerçek olduğunu vurguluyor. Videoda Erbakan ABD’nin YPG’ye silah bile vereceğini anlatıyor.

Bu videonun paylaşılması ardından sosyal medyada “Gökçek Erdoğan’ı mı eleştiriyor” yorumları yapılmasına neden oldu.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/236329619″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/658398016_960x726.jpg?r=pad” caption=”Gökçek’ten Erdoğan’ın Irak politikasına ‘Erbakan Hoca’lı gönderme: “Hocam 92’de bugünü nasıl da tarif ediyor””]

15 yıl boyunca Barzani ile ticari ilişkilerini canlı tutan ve Kuzey Irak petrollerini küresel piyasaya satan AKP yönetimi, Barzani’nin bugünlere gelmesinde önemli rol oynamıştı. Öte yandan bölünmenin eşiğine gelen Suriye’deki iç çatışmaları da AKP’nin dış politikada desteklemesi, Suriye’de silahlanarak büyüyen YPG’yi ortaya çıkarmıştı.

Son Haberler