Melih Gökçek, Nazlıaka ve Pavey’e saldıran AKP’li kadın vekili tebrik etti

208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et

TBMM’de Anayasa Değişiklik teklifinin 2. tur oylamasına Ankara bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka’nın eylemi damga vurdu. Milletvekili Nazlıaka kendisini kürsüdeki mikrofona kelepçeleyerek MHP’nin ‘evet’ oyu tavrından vazgeçmesi için eylem yaptı.

NAZLIAKA’YA BÖYLE SALDIRDILAR

Nazlıaka’nın bu eylemi gündem olurken aynı dakilardan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten tepki çeken tweetler gedi.

Gökçek attığı tweet’de “Aylin kendini kürsüye kelepçelemiş. Arkadaşlar karşısına benim fotoğrafımı koysunlar, çılgına döner kürsüyü bırakır.” ifadesini kullandı.

Nazlıaka’nın  Meclis’teki eylemi yaklaşık iki saat sürerken, AKP’li kadın milletvekilleri Nazlıaka’ya saldırarak kürsüdeki mikrofonu söktü. Bu sırada büyük arbede yaşanırken Şafak Pavey ve Pervin buldan yaralandı. AKP’li Gökçen Özdoğan Enç’in saldırgan tavrı ise tepki topladı.

Yaşanan kavgayla ilgili “Helal olsun… Bizim AK Partili bayan mv’leri alin işibi halletmişler… Tebrikler” yazan Melih Gökçek, tepki toplayan Gökçen Özdoğan Enç’e sahip çıkarak “Gökçen seninle bu ülke gurur duyuyor… Sen bu ülkenin yüz akısın” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca açıkladı: Son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti, toplam sayı 725’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte tespit edilen corona virüsü vakaları ve yaşanan can kayıplarıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor...

Dünya normale ne zaman dönecek? ABD’li doktordan umutsuz açıklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüs mücadelesinin başındaki isim Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, çarpıcı açıklamalarda bulundu

İstanbul’da yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere yenileri eklendi

CHP’den “infaz” düzenlemesine muhalefet şerhi: Muhalifleri sindirme aygıtı!

CHP infaz teklifine yazdığı muhalefet şerhinde, “Sosyal medyada muhalif görüş açıklayanlar ya da iktidarın uygulamalarını, AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına eleştirel yorum yapanlara sıklıkla açılan soruşturma ve davalar neticesinde verilen cezaların büyük bir kısmı artık cezaevlerinde geçirilecek” denildi.
208,703BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et