Pazartesi / 23 Kasım 2020

Melih Gökçek: Fethullah Gülen’in ekibine sahip çıktığımızı inkar etmiyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Cemaat 17-25 Aralık'ta FETÖ'ye dönüştü. Ankara'dan ve bütün Türkiye'den yararlandılar. Biz AK Partililer olarak belirli bir dönemde Fetullah Gülen'in ekibine sahip çıktığımız inkar etmiyoruz. Seri katil olduklarını görünce ilişkimizi kestik" dedi.

204,604BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Adı sık sık Fethullah Gülen cemaatiyle gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Habertürk TV’de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“FETHULLAH GÜLEN’İN EKİBİNE SAHİP ÇIKTIK”

AKP ile Fethullah Gülen cemaatine ilişkin itiraflarda bulunan Gökçek, “Cemaat 17-25 Aralık’ta FETÖ’ye dönüştü. Ankara’dan ve bütün Türkiye’den yararlandılar. Biz AK Partililer olarak belirli bir dönemde Fetullah Gülen’in ekibine sahip çıktığımız inkar etmiyoruz. Seri katil olduklarını görünce ilişkimizi kestik. FETÖ’cüler Kılıçdaroğlu’nu esir aldılar. Danışmanları FETÖ’cü. 17-25’ten FETö işlerini CHP ile götürdü. Şuan da o milletvekilleri ayrılmadı. Sen hala FETÖ’ye tek kelime etmiyorsun. AK Parti’de genel olarak temizlendi. İçinden yine çıkabilir ama bakanlarda Bylock iddiası bir propagandadır. FETÖ’ye bağlı AK Parti milletvekili olsaydı referandum kararı meclisten çıkar mıydı?” dedi.

“FETÖ SUİKAST DÜZENLEYEBİLİR”

Fethullah Gülen cemaatinin suikast düzenleyebileceğini söyleyen Gökçek, “FETÖ’cülerin bundan sonra yapmaya teşebbüs edecekleri tek şey suikasttir. Cumhurbaşkanımıza yapmak isterler, Bakanlarımıza yapmak isterler, muhalefet liderlerine yapmak isterler. Sırf ortalık karışsın diye isterler. İkincisi hapiste olanların vatandaşları tahrik ederek isyan çıkarmaları. FETÖ’ciler hapishanelerden kaçmaya çalışacaklar. Bu konuda benim değişik yerlerden duyumum var” dedi.

“BİR DÖNEM DAHA”

Yeniden belediye başkanlığına aday olacağını açıklayan Gökçek, “Allah nasip ederse, parti başkanım da uygun görürse, vatandaşta oy verirse bir dönem daha hizmet etmek istiyorum. Yapacağıma inanıyorum. Belediye başkanlığım halk tarafından beğenilmese beş defa üst üste seçilemezdim diye düşünüyorum” dedi.

“650 MİLYON DOLARI NASIL GETİRECEĞİM?”

Gökçek, yurt dışından ülkeye para soktuğu iddialarına ilişkin ise, “Özellikle FETÖ’cüler benden inanılmaz şekilde rahatsız. Bir insan en güzel şekilde nasıl yıpratılır? Yalan yanlış haberlerle. Yav o kadar saçma bir iddia olabilir mi? 650 milyon doları ben nasıl getireceğim? Böyle bir aptallık, saçmalık, geri zekalılık var mı? Bunu yapan adam FETÖ’ye çalışıyor. İnsanları karala, iftira at. O kadar ters o kadar ahlıksızca bir iddia ki. Bu iddiaların sahiplerini takip edip yakalatıyorum” dedi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

İstanbul’da sadece bir mahallede 2200 vaka!

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde bulunan Zafer Mahallesi’nin Muhtarı Ahmet Reyhan, mahallede koronavirüs vakası tespit edilen 2200 kişinin bulunduğunu belirtti.

Akşener: Ciğerleri ur olanlar çok dikkat etmelidir…

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’da partisinin üye katılım programında konuşuyor. Akşener, “Biz 40 kişiyiz bu siyasette, herkes birbirinin ciğerini bilir. Eğer o ciğerleri biliyorsak, ciğerleri ur olanlar çok dikkat etmelidir. Burada ciğerinde ur olan yoktur. Bizim içimizde ciğerinde ur olan yoktur” dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama geldi.

İmamoğlu gerçek ölüm sayısını açıkladı: Ben şimdi ne yapayım; susayım mı?

Dün sadece İstanbul'da "bulaşıcı hastalık" kaynaklı vefatların 186 olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayışımız, 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz" dedi.

”Cumhur İttifakı’nın aracı devrilmedi ama bir sarsıntı yaşandığı kesin…”

HaberTürk yazarı Par: Bu seferlik Cumhur İttifakı’nın aracı devrilmedi belki ama bir sarsıntı yaşandığı kesin