“Mehmetçiğin arkasında durduğum için hedef alındım” diyen Atalay’a cevap veremeyeceği soru: Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…

Atalay'ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay'a "Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal..." sözleriyle yanıt verdi. 

İşçilerin beklentisinin altında kalan maaş zammını kabul ettiği için eleştirilen Türk-İş Başkanı, kendisini eleştirenlerin “Terörü destekleyen gruplar” olduğunu ileri sürdü.

Atalay’ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay’a “Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…” sözleriyle yanıt verdi.

Atalay, Aydınlık’a verdiği demeçte, hükümetle yürütülen kamu işçilerinin toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri ve hükümetin teklifini kabul etmeleri ardından yapılan eleştiriler hakkında şunları söyledi:

“Türkiye ciddi bir ekonomik kriz içinde. Sözleşme böyle bir krizin içinde imzalanmış bir sözleşmedir. Bütün sektörlerde işçi çıkarmaların yaşandığı bir ortamda imzalanmıştır. İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplu sözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir. Sözleşme sonrasında beni hedef alanlar oldu. Hemen şunu belirteyim. Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Onların asıl amaçları başka. Ben başından beri Türkiye’yi savunduğum için, Mehmetçiğin arkasında durduğum için beni hedef aldılar. Terörü destekleyen gruplar. Bunların saldırısı beni etkilemez.”

“Mesele omuzda galaksi taşımak değil, ordunun şerefini korumak için tek yıldız yeter de artar bile!”

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ergenekon kumpasında mağdur olmuş vekillerinden Mehmet Ali Çelebi Özkök'ün tekrar gündeme gelmesinin ardından isyan etti. 

Kabine’de futbol krizi mi? Erdoğan’dan ‘Trabzon şampiyon olacak’ diyen bakana fırça!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Futbol gündemini meşgul eden konulara da değinen Erdoğan , “İnşallah Trabzonspor şampiyon olacak” diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a tepki gösteren Erdoğan, ülkeyi yönetenler olarak tarafsızlıklarını korumaları gerektiğini ifade etti.

Velilerden alınan paralar Ensar’a gidiyor

Ensar Vakfı, devletin hemen bütün birimlerine girmiş durumda"

İşte AKP’nin adım adım İş Bankası planı!

CHP’nin Atatürk’ün vasiyetinden kaynaklı İş Bankası hisselerini Hazine’ye devretmek isteyen AKP yönetimi, bir yandan nasıl yasal düzenleme yapılabileceği üzerinde çalışırken bir yandan da AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında CHP’nin Atatürk’ün vasiyetine uygun hareket etmediği konusunda kamuoyu ve algı oluşturmaya yönelik çalışma yapıyor.

Hilmi Özkök: İlk kez açıklıyorum mütedeyyinim, namaz kılıyorum, oruç tutuyorum, en yakın arkadaşım deist bile değil ateist

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlarla yine tepki çekti. Döneminde ordudan bir tane bile FETÖ'cü ihraç edilmeyen Özkök, "İlk kez açıklıyorum ben mütedeyyin bir insanım, namaz kılıyorum, oruç tutuyorum, en yakın arkadaşım deist bile değil ateist" dedi. 
209,727BeğenenlerBeğen
4,901TakipçilerTakip Et