Mehmet Barlas: Kürt oyları hedefte, Kılıçdaroğlu’na saldırı ‘doğal tepki’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde linç girişimine uğraması AKP cenahında farklı yorumlarla değerlendiriliyor.

207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde linç girişimine uğraması AKP cenahında farklı yorumlarla değerlendiriliyor.

İktidarın sözcüsü konumundaki Sabah gazetesinde Mehmet Barlas imzalı bir başyazı yayımlandı. Barlas’ın ifadeleri tartışma yaratacak türden…

Kılıçdaroğlu’nun cenaze törenine katılmasının doğal olduğunu ve “saldıran bir grubun fiili tutar bir yanı olmadığını söyleyerek yazısına başlayan Barlas, “Ancak bir de siyasetin yansımaları ve incelikleri var gündemde” diyerek saldırıyı meşru gösterecek “Doğal tepkiler” ifadesini kullanıyor.

HDP’lilerin söylemlerinin CHP’yi ilgilendiren yanları olduğunu savunan Barlas, “Tabii ki PKK ile mücadele ederken şehit olan gençlerin ailelerini yakından etkiliyor” görüşünü öne sürüyor.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin, “Kürdistan’da biz kazanacağız. Batıda da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz” sözlerini hatırlatan Barlas, “Kılıçdaroğlu bir partinin genel başkanı olarak tabii ki kendi partisine oy verenlerin sayıları arttıkça mutlu olur. Ancak bu artan oylar PKK terörüyle mücadele edenlerin aleyhindeki durumlara sebep olursa, bu defa da şehit cenazelerinde son olaydaki gibi tepkilere yol açılır” ifadesini kullanıyor.

“Kılıçdaroğlu ne yazık ki Sezai Temelli’nin açıklamalarına karşı hiçbir tepki göstermemişti” diyen Mehmet Barlas, “Buna karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin ‘Kürdistan’da kazanacağız’ açıklaması hakkında konuşmuş ve ‘Bu adam var ya Kürt bile değil. Ama çok seviyorsan Kuzey Irak’ta Kürdistan bölgesi var. Defol oraya git’ ifadelerini kullanmıştı. Ve sonuçta Erdoğan’ın bu çizgideki konuşmaları nedeniyle Batı kentlerindeki Kürt seçmenlerin CHP’ye oy verdikleri söylenmişti…” diyor.

loading...

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.

Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 ili kapsayan sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu.

İmamoğlu: İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor

Göreve başladığı günden bu yana karşılaştığı engeller için "Akla mantığa uymuyor" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor" dedi.
207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et