Perşembe / 16 Temmuz 2020

Mehmet Ali Çelebi Kılıçdaroğlu’nun danışmanına böyle ders verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir dönem danışmanlık yapan Murat Aksoy ile CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi atıştı.

206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et

Tartışma Mehmet Ali Çelebi’nin Twitter’dan, Ahmet İnsel’in Cumhuriyet gazetesinden ayrılmasına dair yaptığı açıklamasına, “Abant toplantılarında FETÖ ile kol kola gezen, AKP ile sarmaş dolaş olan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında sevinç çığlıkları atan sizler hiçbir zaman Cumhuriyet Gazetesi’ne ve onun değerlerine ait olmadınız! Hoş gelmemiştiniz, güle güle de gitmediniz!” yazmasıyla başladı.

Bu yoruma yanıt veren Murat Aksoy, “Yazık çok yazık. Bu kadar kolay kategorikleştirmek. Bir şey olmadan bir şey olmak böyle bir şey” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Çelebi bu ifadelere, Aksoy’un Yeni Şafak’ta yazdığı yazısını paylaşıp üstüne de “Fetö’cü ağzıyla yazılan bu yazı sizin. Ali Tatar’ın, İlhan Selçuk’un, Cem Aziz Çakmak’ın kanı ellerine bulaşanlardansınız. Biz Cumhuriyet’in ve milletin değerlerini savunurken siz tetikçilik yapıyordunuz. Unutmadık!” diye yazmasıyla devam etti.

Aksoy ise bu ifadelere, “Ne yazdıysam arkasındayım. Sadece o yazıyı değiş öncesi ve sonrasını da okuman gerekecek. Ne kolay değil mi insana etiket koymak. Demokrat olmak kolay olsaydı keşke…” diyerek karşılık verdi.

Aksoy tartışmanın sonunda ise Çelebi ile “basit bir fikir ayrılıkları olduğunu” söyleyerek, “Benim için basit bir soru var ortada Ahmet İnsel mi, Mehmet Ali Çelebi mi? Tabi ki, İnsel. Ne İnsel şucu, bucu, ne ben. Ama mesele herşeyden önce insani nezaket. Gerisi sonra gelir” diye yazdı.

Mehmet Ali Çelebi ise bu sözlere, “Murat Aksoy @murataksoy , zamanında kumpas davalar için benzer yazılar yazan Kenan Alpay’a verdiğim yanıtı şu videodan izlemen yeterli! Utanmazların yazılarının yeri ayakaltıdır. Yok hükmündesin” karşılığını verdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER…

[fvplayer src=”https://vimeo.com/289347987″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/724973880_1920x1280.jpg?r=pad” caption=”Kılıçdaroğlu’na yakın isimle CHP’li vekil böyle atıştı”]

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.

Feyzioğlu: İtiraf ediyorum, ben bu suçu işledim

Feyzioğlu, "Ben Meclis ile bunları konuşmaya çalıştığım için suçlu ilan ediliyorsam itiraf ediyorum, ben bu suçu işledim. Ben Cumhurbaşkanımız'a sorunumuzu anlatmaya çalıştığım için suçluyum. Meclise derdimizi anlatmaya çalıştığım için suçluyum." dedi.
206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et