Mehmet Ali Çelebi Kılıçdaroğlu’nun danışmanına böyle ders verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir dönem danışmanlık yapan Murat Aksoy ile CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi atıştı.

Tartışma Mehmet Ali Çelebi’nin Twitter’dan, Ahmet İnsel’in Cumhuriyet gazetesinden ayrılmasına dair yaptığı açıklamasına, “Abant toplantılarında FETÖ ile kol kola gezen, AKP ile sarmaş dolaş olan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında sevinç çığlıkları atan sizler hiçbir zaman Cumhuriyet Gazetesi’ne ve onun değerlerine ait olmadınız! Hoş gelmemiştiniz, güle güle de gitmediniz!” yazmasıyla başladı.

Bu yoruma yanıt veren Murat Aksoy, “Yazık çok yazık. Bu kadar kolay kategorikleştirmek. Bir şey olmadan bir şey olmak böyle bir şey” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Çelebi bu ifadelere, Aksoy’un Yeni Şafak’ta yazdığı yazısını paylaşıp üstüne de “Fetö’cü ağzıyla yazılan bu yazı sizin. Ali Tatar’ın, İlhan Selçuk’un, Cem Aziz Çakmak’ın kanı ellerine bulaşanlardansınız. Biz Cumhuriyet’in ve milletin değerlerini savunurken siz tetikçilik yapıyordunuz. Unutmadık!” diye yazmasıyla devam etti.

Aksoy ise bu ifadelere, “Ne yazdıysam arkasındayım. Sadece o yazıyı değiş öncesi ve sonrasını da okuman gerekecek. Ne kolay değil mi insana etiket koymak. Demokrat olmak kolay olsaydı keşke…” diyerek karşılık verdi.

Aksoy tartışmanın sonunda ise Çelebi ile “basit bir fikir ayrılıkları olduğunu” söyleyerek, “Benim için basit bir soru var ortada Ahmet İnsel mi, Mehmet Ali Çelebi mi? Tabi ki, İnsel. Ne İnsel şucu, bucu, ne ben. Ama mesele herşeyden önce insani nezaket. Gerisi sonra gelir” diye yazdı.

Mehmet Ali Çelebi ise bu sözlere, “Murat Aksoy @murataksoy , zamanında kumpas davalar için benzer yazılar yazan Kenan Alpay’a verdiğim yanıtı şu videodan izlemen yeterli! Utanmazların yazılarının yeri ayakaltıdır. Yok hükmündesin” karşılığını verdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER…

En çok okunan haberler

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Okul müdürü “seni ve karını köpeğim yapacağım” deyip öğretmeni hastanelik etti

Sinop'ta ortaokul müdürünün tartıştığı öğretmeni hastanelik ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. 

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

İsmailağacılar’dan şeriat işareti: Hazırlanıyoruz…

Tarikat grubu, ülkede toplumsal yaşamın dinsel kurallara göre ayarlandığı bir düzen için "yavaş yavaş hazırlandıkları"nı söyledi.

Sağlık Bakanı’ndan “LÖSANTE” açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, LÖSEV’in kurduğu 400 yataklı hastane LÖSANTE'ye Sağlık Bakanlığı tarafından sadece 75 yatak ruhsatı verilmesiyle ilgili konuştu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne damga vuran konuşma: Gezi’yi mumla arayacaksınız!

TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, Meclis'te emekçiler açısından Türkiye'nin ekonomik ve güncel durumu hakkında yaptığı konuşmada AKP sıralarına dönerek, "Gezi'yi mumla arayacaksınız!" dedi.

Ekrem İmamoğlu Abdullah Gül’ün sinsi planını nasıl bozdu?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün tekrar aynı göreve gelmek için çalıştığını ancak “bu planı” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bozduğunu öne sürdü.

Şaban Vatan, Canan Coşkun ve Kazım Kızıl hakkında tutuklama istemi!

Gazeteci Canan Coşkun, belgesel yönetmeni Kazım Kızıl ve Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Saç baş yolduran iddia… Tuğçe Kazaz Erdoğan’a danışman mı olacak?

AKP iktidarı lehine çıkışlarıyla gündemde tutunmayı başaran eski manken Tuğçe Kazaz’ın, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı’na getirileceği öne sürüldü.

ABD dönüşü açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ı samimi buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti dönüşü gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Trump samimi çaba içinde" ifadelerini ullandı.