Perşembe / 29 Ekim 2020

“Meczup deyip geçmeyin…” Fatih Tezcan hakkında İçişleri ve Adalet Bakanlığı’na soru önergesi

205,008BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Fatih Tezcan hakkında İçişleri ve Adalet Bakanlığo’na soru önergesi verdi.

Dikbayır, verdiği soru önergesinde;

1-5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar hakkındaki kanunla korunuyor olmasına rağmen, söz konusu şahsın Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili söz ve fiillerine dair bir soruşturma var mıdır?

2-Kanun koruyucu bir teşkilatın yöneticisi olarak, bu şahsın ve benzerlerinin 5816 sayılı kanunu alenen çiğnemesine göz yummaya devam mı edeceksiniz? sorularını yöneltti.

Dikbayır, verdiği soru önergesinin ardından Twitter hesabından “Meydan boş değil, bilinsin istedim” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Meczup deyip geçmeyin. Meczup değil bunlar, bir yerlerin tetikçisi ! Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e fütursuzca hakaret eden Fatih Tezcan adlı şuursuzla ilgili olarak, İçişleri ve Adalet Bakalarına Soru Önergesi verdim. Meydan boş değil, bilinsin istedim !”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

CHP’den AKP’ye sert çıkış: Kendinize çok güveniyorsanız…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AKP'ye "kendinize çok güveniyorsanız erken seçime gidin" çağrısında bulundu.

Selvi: Abdullah Gül o mektubu açıklamalı!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında bulunduğu FETÖ imasında işaret ettiği eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın Fethullah Gülen'e yazdığı bir mektubu köşesine taşıdı.

Ekrem İmamoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tüm vatandaşları hep birlikte 29 Ekim’de tam saat 19.23’te hep birlikte İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti.

Gram altında yeni rekor!

Dolarda yaşanan fiyat artışı altın fiyatlarını da etkiliyor. Yükselişini sürdüren gram altın, 28 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde 502 lira olarak fiyatlanarak kendi rekorunu kırdı.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi dönemi sona eriyor!

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ankara Anlaşması'na başvuru süresinin 31 aralık 2020 tarihinde sona ereceğini duyurdu.